Pascal

(Oia2) #1

Hello :slight_smile: Znów mam problem z pascalem, tym razem kompilator wyświetla mi błąd:

sw.pas<35,4>Fatal: Unexpected end of file

sw.pas<35,4>Error: Compilation aborded

Co wydaje sie być dziwne gdyż 35,4 to kropka po ostatnim słowie programu end - end.

Inny problem w drugim programiku jest podobny:

sw.pas<19>Fatal: Unexpected end of file

sw.pas<19>Error: Compilation aborded

Co wydaje sie być także niezrozumiałe ponieważ ostatnią linią programu jest 17.4 ( wówczas kończy sie na end. ) A błąd jest w 19, i chyba nie musze dodawać, że ic tam zapisane nie mam, a kompilator "krzyczy", że błąd :stuck_out_tongue:

Prosze o pomoc :slight_smile: Z góry tnx :smiley:

(inż. Piniol) #2

zapewne nie masz gdzieś średnika etc. jak byś podał kod to by się dało poprawić, bo jak by nie patrzeć wróżek tu chyba nie mamy :wink:

(Oia2) #3

Dobra 1 problem rozwiązany, okazało sie, że źle wprowadziłem nawiasy - {...) :stuck_out_tongue:

Lecz w drugim nadal niewiem co czynić, zprawdzałem i średniki są na swych miejscach, takze je odejmowałem, lecz kompilator zamiast zareagować, na błąd braku średnika dalej pokazuj ten wyżej wypisany ?P

(Oia2) #4

Oto ostatnie linie kodu:

writeln©;

until abs(1 - exp(sin©*cos©) ( eps;

{ tu komentarz }

writeln( ' Miejsce zerowe: c = ', c:12:8);

readln;

end.

Ps nie wiem czemu ale sie buźka pokazuje w miejscu gdzie powinien byc : 8 oczywiscie bez spacji :slight_smile:

(inż. Piniol) #5

until abs(1 - exp(sin©*cos©) ( eps; :roll:

jakoś mi tu nawiasy ine pasują :roll: no chyba że to Twój bład podczas pisania postu :slight_smile:

(Oia2) #6

Ok, udało mi się, zrobiłem jescze raz programik, tylko, że już bez komentarzy :stuck_out_tongue: Pozdro:)