Pasek głowny ze strony windows na microsoft.pl

(xomo_pl) #1

Witam , zająłem się budową strony o Windows VISTA.

Przeglądając dział Windows spodobał mi się pasek menu z górnej części i chcę go zastosować na mojej stronie. Chodzi o ten zaznaczony: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b8a ... c68d7.html

chcę żeby pasek był tego samego koloru i z zachowanymi funkcjami (hiperłącza do podstron). Jak go "ściągnąć" do użycia w frontPage?

proszę o odpowiedzi.

dodam że mam zgodę na użycie tego paska.

(Kutar 0) #2

Prawy > Pokaż źródło

Ale musisz mieć zgodę właściciela strony (w tym wypadku Microsoftu) na wykorzystanie części strony w swoim serwisie.

(Skr3czu) #3

Ale mozesz wykonac cos podobnego do tego ,ale nie takie same bo bedzie plagiat.

(xomo_pl) #4

przecież napisałem ze mam zgodę...

tylko tego kodu żródłowego jest bardzo dużo... ja chce tylko ten pasek...

i niewiem co wyodrębnić z tego kodu...

(Airborn) #5

Przecież najprościej będzie jeśli autor prześle Ci to na maila, lub udostępni na serwerze

(Kpc21) #6

Widok -> Źródło strony -> Edycja -> Znajdź -> wklejasz adres obrazka z napisem "Windows Home". Masz już początek. Potem robisz to znowu z obrazkiem z napisem "Pomoc i porady". Okazuje się, że to menu to po prostu fragment tabeli z odpowiednimi obrazkami. I już masz kod menu.

| obs_bkg_cap_lft.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_bkg_cap_lft.png) | [![Strona główna](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_home_actv.png) ![obs_divline.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_divline.png)](/poland/windows/default.mspx) | [![Produkty](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_prods.png) ![obs_divline.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_divline.png)](/poland/windows/products/default.mspx) | [![Sklep](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_shop.png) ![obs_divline.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_divline.png)](/poland/windows/shop/default.mspx) | [![Pliki do pobrania](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_dwnlds.png) ![obs_divline.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_divline.png)](/poland/windows/downloads/default.mspx) | [![Korzystanie z systemu Windows](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_usingwin.png) ![obs_divline.png](/windows/templates/LandingPage/../Common/images/navs/obs_divline.png)](/poland/windows/using/windowsvista/default.mspx) | [![Pomoc i porady](/library/media/1045/poland/windows/images/obsidian/obs_help.png)|[/code]

(Piotrek Płatek) #7

faktycznie, poziome menu...takie niesamowite dokonanie, że aż trzeba kraść...

tworzysz listę, ustawiasz elementy w jednej lini i dajesz tło tymi "ładnymi" graficzkami. super

(Azpr) #8

Microsoft wydał Ci pozwolenie na używanie tego menu? A to ciekawe...