Pasek języka

jak przywrucić pasek języka obok zegara systemowego

Ps chodzi mi o ikone klawiatury i PL

klikasz PPM na pasku zadań --> paski narzędzi --> pasek języka :slight_smile:

O TO MI CHODZI

Panel sterowania --> opcje regionalne i językowe --> języki --> szczegóły --> pasek języka --> pierwsza opcja

Pozdrawiam

opcje regionalne i językowe --> języki --> szczegóły i kombinuj ;]

Na pasku narzędziowym PPM, paski narzędzi i “zaptaszkuj” pasek języka :smiley: .

mymaney

piłeś już szampana :lol:

dalej ikona klawiatury nie pojawiała sie , ani znaczek PL

U mnie się pojawia jak zrobiłem tak jak napisałem

Czasami gdy instalujemy jakieś programy do obróbki tekstu lub podobne, ulegają zmianie ustawienia językowe. Konsekwencją tego jest zniknięcie paska języka. Aby go przywrócic, gdy nie skutkują porady zawarte powyżej, nalezy wejśc w Panelu Sterowania w Język i Opcje Regionalne->

Opcje regionalne i Językowe->(zakładka)języki->szczegóły i tutaj sprawdzamy, czy w opcji preferencje mamy aktywny Pasek Języka, jeśli tak klikamy na niego i jest ok, jeśli nie jest aktywny, kilkamy na zakładkę Zaawansowane (w tym samym menu) i sprawdzamy tutaj ustawienia. Jeśli jest “ptaszek” w dolnym okienku, przy -Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe- należy go usunąc, wtedy zostanie aktywowane górne okienko -Rozszerz obsługę zaawansowanych usług… i tam wstawiamy ptaszka poprzez kliknięcie. Pasek języka powinien automatycznie się nam ukazac. Przy dolnym okienku już nic teraz nie majstrujemy. Klikamy na zakładkę Ustawienia i mamy już aktywny przycisk Pasek Języka :o