Pasek przewijania działa wolno lub się zacina

W przeglądarkach wszystkich jakich korzystałem(Tearz obecnie korzystam tylko z Google Chrome) pasek przewijania działa zbyt ociężale. To jest bardzo denerwujące. Chce przewinąć to tak jak by się zacinał. Czy da się to jakoś przyspieszyć , tak żeby działał płynnie? Czy to nie wina słabego komputera? Mój sprzęt to Windows XP SP3 , RAM 2 GB, 8600GT 512 MB, Celeron D 3,2 GHz.

Od kiedy tak się dzieje? Sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

Przeczytaj ten temat: optymalizacja windows

Przeskanuj również komputer jakimś antywirusem, a jeśli nie posiadasz to za pomocą Dr. Web Curelt.

Tak sterowniki do karty graf. zainstalowane najnowsze z września. Ja używam w miarę dobry antywirus ESET SS 4. Skanowałem. Zmieniłem dyski i instalowałem nawet nowy system XP to niewielka różnica w szybkości. A te optymilizatory do systemu Windows podobno mają działać ale nie działąją . Stosowałem wiele ale i tak one nic na mojej konfiguracji nie dają - nie widze różnicy szybkości.(nie widze różnicy - więc po co je stosować?)

Dodane 13.12.2009 (N) 9:26

Zapomniałem nadmienić, że tak się dzieje jak przewijam zwyczajnie myszką a nie scroolem. Bardziej przyzwyczajony jestem do przewijania myszką.