Pasek zadań i ikony długo się ładują

System mam od kilku dni. Normalnie po zalogowaniu komp był gotowy w 20sec. Teraz pasek zadań i ikony na pulpicie pojawiają się po minucie.

Nie instalowałam żadnych programów, mam niewiele ikon na pulpicie, a w autostarcie mam 3 programy + ta reszta z windowsa.

Co mogło spowodować to zamulenie?

Poza tym zanim komp się załączy to ten pasek pod windowsem musi przelecieć prawie 10x, a potem jeszcze kilka/kilkanaście sekund czarny ekran się pojawia i dopiero ten niebieski z logowaniem.

Tak więc w sumie to ‘chwile’ trwa. próbowałam tych sposobów co są opisane w innych tematach, ale jest to samo.

Przeskanuj kompa antywirem i zamelduj czy cos ci wykryło jak nie to bedziemy myśleć dalej :slight_smile:

Skan na szkodniki + defragmentacja dysku twardego.

Ewentualnie można jeszcze sprawdzić ram na błędy ale to raczej nie tego wina (memtest)

Pisze, że dysk nie wymaga defragmentacji, nawet jak zaczynam robić to zaatrzymuje się na 1%.

Komp czysty.

Wiem, że od athlona 1.67GHz + 640 sdram cudów i zawrotnej szybkości wymagać nie mogę, ale mógłby tak przynajmniej przyzwoicie się załączać…

Programy takie jak Panda Internet Security (ten napewno nie wiem jak inne np KIS itp) powodują, że występuje zjawisko jak u Ciebie, więc możliwe, że to jakiś firewall lu antywirus powodują taką sytuację