Pasek zadań i ikony długo się ładują

(Mala6969) #1

System mam od kilku dni. Normalnie po zalogowaniu komp był gotowy w 20sec. Teraz pasek zadań i ikony na pulpicie pojawiają się po minucie.

Nie instalowałam żadnych programów, mam niewiele ikon na pulpicie, a w autostarcie mam 3 programy + ta reszta z windowsa.

Co mogło spowodować to zamulenie?

Poza tym zanim komp się załączy to ten pasek pod windowsem musi przelecieć prawie 10x, a potem jeszcze kilka/kilkanaście sekund czarny ekran się pojawia i dopiero ten niebieski z logowaniem.

Tak więc w sumie to 'chwile' trwa. próbowałam tych sposobów co są opisane w innych tematach, ale jest to samo.

(Iset112) #2

Przeskanuj kompa antywirem i zamelduj czy cos ci wykryło jak nie to bedziemy myśleć dalej :slight_smile:

(aju) #3

Skan na szkodniki + defragmentacja dysku twardego.

Ewentualnie można jeszcze sprawdzić ram na błędy ale to raczej nie tego wina (memtest)

(Mala6969) #4

Pisze, że dysk nie wymaga defragmentacji, nawet jak zaczynam robić to zaatrzymuje się na 1%.

Komp czysty.

Wiem, że od athlona 1.67GHz + 640 sdram cudów i zawrotnej szybkości wymagać nie mogę, ale mógłby tak przynajmniej przyzwoicie się załączać..

(Skiff) #5

Programy takie jak Panda Internet Security (ten napewno nie wiem jak inne np KIS itp) powodują, że występuje zjawisko jak u Ciebie, więc możliwe, że to jakiś firewall lu antywirus powodują taką sytuację