Pasek zadań jest potrzebny

Witam Forum po raz pierwszy,

Przejrzałem kilkanaście postów na tym forum, ale nie znalazłem odp.

No właśnie, bez “Paska zadań” jest niewygodnie. Zainstalowałem oprogramowanie do telefonu Sony-Ericsson, czyli firmowy pakiet: PC Suite for K750i. Z małymi problemami, ale poszło. Niestety, oprócz losowego porozrzucania ikon na pulpicie, straciłem też cały pasek zadań. Od wczoraj restartowałem kompa kilka razy i w trakcie uruchamiania pasek pojawia się, a potem chowa się na dole ekranu i pozostaje wolny pasek pulpitu na dole ekranu, tak jakby było włączone Autoukrywanie.

Wszystkie opcje w Panel sterowania > Pasek zadań oczywiście już przerobiłem. Nic nie pomaga.

Po naciśnięciu klawisza “Windows” albo Ctrl+Esc pojawia się tylko cała część menu Start powyżej paska, od nazwy tożsamości na górze po lewej do “Uruchom” na dole po stronie prawej. ALE PASKA NIE MA :frowning:

Możecie pomóc?

Dzięki

petriwoj, WinXP Home

Wygląda na to, że pasek jest po prostu pomniejszony tak jak tutaj

Musisz znaleźć cienki niebieski pasek na dole ekranu. Najedź na niego kursorem i powiększ go tak jak jest pokazane tutaj

Oczywiście pasek może znajdować się z lewej lub z prawej strony albo na górze. Może go po prostu przypadkiem przeniosłeś, bo był niezablokowany.

P.S. Przepraszam, że obrazki takie duże :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie, nie był pomniejszony. Te proste rozwiązania sprawdziłem. Okazało się, że przy starcie pasek zadań znikał, gdy uruchamiał się program ObjectDock. Uroczy darmowy programik, który wzoruje się na systemowym pasku zadań (nie wiem, jak nazywa się w oryginale) z systemu MacOS X. ObjectDocka mam od kilku tygodni i nie zmieniałem nic w konfiguracji. Po zamknięciu tego programu, pasek zadań WinXP wracał na miejsce. Zajrzałem na forum użytkowników ObjectDocka, bo żal mi było rozstać się z tym programem. Odpowiedź jest zawstydzająco prosta. Nie wiem tylko dlaczego zmieniło się to po instalacji PC Suite. Ale to już nieważne… :smiley:

Pozdrawiam.

http://forums.stardock.com/?forumid=176&aid=125889

*

I have not used the free version for a while, but you should see an option “Hide the Windows Taskbar”, or similar in the Dock Settings (Configure Dock) dialog.

It is found in the General category of the ‘Plus’ version.

Simply deselect the option and you should be good to go.