Paski na ekranie, czyli rzecz o karcie graficznej

Najprawdopodobniej o karcie graficznej :wink:

Hej,

Mam problem z paskami i innego typu zaburzeniami obrazu, czyli, jak mniemam, z jakiegoś rodzaju awarią karty graficznej. Grałem w World of Warcraft, raczej niezbyt wymagającą grę pod względem sprzętowym, gdy nagle na ekranie zaczęły pojawiać się różne przebarwienia, rozmazywania i tego typu artefakty. Trwało to chwilę po czym przestało, jednak za parę sekund problem pojawił się ponownie. Zrestartowałem grę, scenariusz był jednak ten sam - chwila działania, a potem znowu !@#$. Zrobiłem skan systemu antywirusem, po którym artefakty zaczęły pojawiać się nawet przy ekranie logowania do gry. Przeinstalowałem sterowniki do karty graficznej; akt ten jednak za wiele nie pomógł - wręcz przeciwnie, różne błędy graficzne zaczęły pojawiać się nawet używając przeglądarki czy przeglądając foldery. Zrobiłem reinstall systemu, żeby przekonać się czy to problem hardware’owy i to był chyba gwóźdź do trumny mojego komputera - teraz paski pojawiają się nawet przed uruchomieniem OSa.

Zostawiłem komputer wyłączony na noc i przez chwilę było w porządku, jednak w ciągu minuty lub dwóch problem powrócił. W ogóle jeśli dam “odpocząć” komputerowi, to pojawia się mniej aberracji graficznych(nie wiem jak to fachowo nazwać :wink: ) - czym dłużej jednak używam komputera, tym praca staje się bardziej uciążliwa, aż w końcu - niemożliwa. Windowsa da się uruchomić w trybie awaryjnym, normalnie tylko po dłuższym “odpoczynku”.

Zdjęcia:

c9342b4d0b08d85bm.jpg

Ekran logowania w trybie normalnym

424ada69642b5c1cm.jpg

Windows w trybie awaryjnym

da1009649d9548e1m.jpg

Start komputera

97f4f20b93f19553m.jpg

Windows w trybie awaryjnym II

Jakieś sugestie?

Z góry dzięki :slight_smile:

Sprawdź czy grafika się nie przegrzewa…

Sprawdź temperaturę karty graficznej