Paski na monitorze

Mam taki problem:

Od jakiegoś czasu po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej (Radeon 9550 128/128 TV-Out Sapphire) u góry monitora pojawiają mi się poziome paski na całą szerokość monitora. Zaraz po włączeniu monitora (Liteon 17NFS) paski zajmują jakąś 1/5 powierzchni monitora, po jakimś czasie “kurczą” się do jakiś 2-3 cm. Im większą częstotliwość odświeżania monitora ustawię tym problem (czyli paski) jest większy.

Problem występuje tylko w przypadku Windows XP oraz Vista. Na Różnych kompilacjach Linuxa, czy nawet na Windows ME taki problem nie występuje.

Od razu mówię, że instalacja starszych sterowników nie pomaga. Na standardowych sterach Microsoftu też tego problemu nie ma. Występujeon, tak jak już pisałem, dopiero po zainstalowaniu sterowników ATI (na OMEGA’ch jest to samo)

Mam nadzieję że ktoś coś na to konkretnego wymyśli, bo mi już się pomysły skończyły…

Myśle że te stery, które wyświetlają te paski, są w jakiś sposób niezgodne w jakimś stopniu z nowszymi systemami MS (o ile XP’a można tak nazwać :-o ). Ja bym zainstalował te standardy i nie martwił się, chyba że potrzebujesz nowszych…

tez mam r9550 i cat.9.1xx (przedostatnia wersje) i chodzi dobrze na xp pro sp2,wiec to nie stery…

drivercleaner i wyczysc smieci po poprzednich sterownikach,moga sie grysc;

zobacz na chlodzenie gpu-sapphire montowal beznadziejne-malo wydajne,glosne i … swiecace :slight_smile: przydaloby sie wymienic paste,zadbaj o wentylacje w budzie- pamieci nie maja radiatorow(moja)

podobne paski,tyle ze pionowe,mam w efekcie przekrecenia pamieci i za luznych timingow-jesli kupiles uzywana,zobacz,czy ktos nie bawil sie biosem i taktami,moze za wysokie?

Hehe niby tak ale sterowniki standardowe sterowniki VGA od MS nie wykorzystują nawet połowy potencjału karty - więc odpada… A w ogóle to nie jest wyłącznie wina sterów, bo jak już pisałem problem występuje od “jakiegoś czasu”. Wcześniej było wszystko ok.

Kartę kupiłem nówkę. Chłodzenie już dawno zmienione i radiatorki na pamięci również założone. Karta owszem była kręcona ale to raczej nie jest powód problemu. Czyszczenie nie pomogł, ba format i ponowne stawianie windy też nie pomaga. Gdzieś na jakimś forum ostatnio wyczytałem, że te Radeonki po prostu czasem tak mają i nie wiadomo co zrobić . Pisali żeby oddać na gwarancję i że bez problemu powinni wymienić na nową ale mi gwarancja już się skończyła

w atitool pobaw sie timingami

standardowe sa bardzo luzne,przynajmniej dla pamieci 5ns.

ja mam tak:

trcdrd-4

trp-4

trrd-4

trfc-13

tylko tymi sie bawilem i zmiana ostatniej wartosci na 15 dawala paski pionowe na ekranie,przy czym byly one tylko z jednej strony…pozostale +1 i poszlo 260 na pamieciach,ale efekt byl znikomy,lepsza wydajnosc na mniejszych taktach ,ale krotszych timingach

przy tych ustawieniech na codzien to 450/230 i gra 480/250,default 250/200 :slight_smile:

DexKI a komputer jest blisko jakiegoś telewizora,gniazdka do prądu? bo jeżeli tak to właśnie prądu wina.

Więc to raczej nie to…