Paski w grach - gf6200

kupiłem dziś gf6200 256mb turbo force. chłodzenie to radiator.

temperatura pokazywana przez wlasciwosci karty wynosi srednio 60-70st w bezczynnosci i okolo 80st w grach.

łączę sie przez przejściówke z monitorem dvi - dsub

mam zasilacz modecom feel II 350W

problem w tym, że np. w grze GTA SA pojawiaja sie dziwne paski od głow postaci badz na budynkach. a np w grze hard truck 2 nie nie widać w ogóle tekstur. jest tylko zielone tło. nie ma drogi ani samochodu.

zainstalowałem najnowsze stery, usunąłem je i zainstalowalem starsze dołaczone na płycie, te błędy są dalej ale chyba w mniejszej ilości niż przy nowszych sterach.

zainstaluj program AtiTool (działa na Geforce) i zaniż taktowania po 100Mhz na gpu i pamięciach zapisz ustawienia i uruchom grę która sprawia problemy.

jak odpalilem ten program juz mi wywalilo na pulpicie jakies czerwone kwadraciki. a ten program z lewej w którym sie obraca taki kwadrat tez byl gdzie niegdzie zapaskowany na zielono i karta strasznie sie grzała. nie udało mi sie zaniżyć taktowania. a karta była strasznie gorąca jak dotknąłem ręką.

artefakty, padnięta grafika tudzież za słaby zasilacz (choć powinien uciągnąć tą kartę) od początku z grafiką były problemy ?? pewnie cię sprzedawca oszukał reklamuj. a kartka graficzna ma pasywne czy aktywne chłodzenie (wiatrak) ??

zasilacz kupiony pare miesięcy temu, no i nie jest taki zły.

karta graficzna nowa, doszła dziś, kupiona parę dni temu na allegro ze sklepu komputerowego.

dziś od razu zauważyłem te błędy po włączeniu gier by przetestować.

chłodzenie tylko radiator, wiatraka nie ma.

Zamontuj lepsze chłodzenie tzn. wiatrak. Przegrzewa się trochę jak na 6200.

no to jak mam dokupywać wiatrak i może on nic nie dać, to może lepiej odeśle na gwarancji, niech wymienią albo niech dzadzą jakiś inny model jakiś do 150zł. niby próg opóźnienia to 130st. ale po graniu jest z 90stopni. a karty nie da się dotknąć, taka gorąca :confused: w 3dmarku2003 w 4 tescie gry tez sa te paski. i wyciaga ze 2500 pktów :confused:

pewnie karta jest padnięta odsyłaj.

ja też mam tą karte graficzną ale nie mam takich problemów jak ty.

też mam tylko radiator bez wiatraka i w grach grzeje sie do 75*C

i zasilacz prawie identyczny tylko że mam ModeCom Feel 350W pierwsza wersja :stuck_out_tongue:

i taki zasilacz spokojnie radzi taką karte graficzną jak GeForce 6600GT wiem bo mój kumpel ma taką grafe i taki zasilacz i resztę kompa też wypas.

na szczęście ja kupowałem w sklepie komputerowym który znajduje się 5 minut drogi od mojego domu :smiley:

szkoda że kupiłeś grafe z allegro… teraz musisz im odesłać a ciekawe czy w ogóle zmienią bo to różnie z nimi bywa…

_________________________________________________________

Pentium 4 - 2.0 GHz Prescott @ 2.7 GHz | ECS P4VXASD2 | Kingston 512 MB DDR | Western Digital - Caviar 160 GB | HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N | Gigabyte NVIDIA GeForce 6200 (256MB DDR2) | ModeCom 350W | LG Flatron 795FT - 17" | Karta dźwiękowa: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device + 2.1 - Creative T3100

ja tez mam ta karte i w spokoju ma 42-45st. a w grach nawet do 80st. założyłem na radiator mały wiatraczek i teraz nie przechodzi powyżej 49st nawet po długiej nocy jak gram kilka godzin.

a jak ze sterownikami ?? jakie masz zainstalowane??(jaka wersja?)najlepiej ta z dołaczonej płytki @ !!

spróbuj odinstalować --uruchomić ponownie kompa–zainstalować ponownie te same albo nowe-- ponownie spróbować po uruchomieniu czy smiga normalnie

mozesz spróbować tez przy wyłaczonym kompie wyciagnać garfike z portu AGP i jeszcze raz wsadzic w port(na koncu portu jest taka dzwigienka mocująca ja wporcie zamknij ja)

napisz czy pomogło :slight_smile: wiejskie sposoby ale miałem tak z inna karta na AGP kiedyś warto spróbować

no więc tak. karta ma średnio 60st. w grach do 80 ale szybko sie rozgrzewa. sterowniki instalowałem z płytki czyli 77.77. instałowalem tez ciut starsze ale nie działały, później instalowałem 81, 91, 160 i dalej były te problemy czasami więcej pasków czasami mniej ale były. poza tym jak włączam komputer to pokazuje mi " hardware power monitor found a problem" czy coś takiego.

chciałem kupić taką kartę w komputerowym ale nie było, więc kupiłem na allegro. rozmawiałem z gościem z allegro sklepu, powiedział żeby przeinstalował sterowniki via na 5.10 ale to nie pomogło. i powiedział, że przyjmie kartę na gwarancje ale nie gwarantuje wykrycia usterki …

to jak słaba firma to pewie nic z nia nie zrobią i powiedzą za 2 tygodnie ze sie nie udało wykryć lub usunąć usterki:(

Mówię ci kup jakiś wiatrak najbadziewniejszy zamontuj i sprawdź. Moim zdaniem to od przegrzewania się.

to powiedz “Wymieniaj pan mi kartę” i tyle. A co łaskę robi?

Masz prawo do prawidłowo do działającego sprzętu jak zapłaciłeś za niego i w dodatku jest na gwarancji. Po za tym co Cie obchodzi czy wykryje usterke czy nie. Jak nie wykryje to niech wymienia.

chodziłem do kolegi z tą kartą. kompa ma troszkę lepszego ode mnie. u niego nie było blędów w grach ani w 3dmark03. przeinstalowalem windowsa. w gta sa pasków już nie ma ale np w cmr 4 są. robiłem test 3d markiem to wcześniej były paski w 4 teście - mothet nature i w teście pixel shader. dziś robiłem test 3dmarkiem po reinstalce w mother nature nie było pasków ale w teście pixel shader był dalej jeden :confused: więc czego to wina.

Zrób SS’a bo nie wiadomo jak ten pasek wygląda. To zależy jak wygląda. :?

3 pasy na maskach samochodów, jeden z głowy rowerzysty i z colina pasek obok lusterka z prawej.

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/m1ewmjynyhjvmmmjngmv.jpg

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/5mnmryunt5tmgymtimoq.jpg

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/4zyjwwuzwwzjnzzmdyuk.jpg

Hmmm… a te gry to oryginalne? Spróbuj inny kabel. Trzeba sprawdzać od podstaw.

na starym geforce 4mx 400se wszystko śmigało. nie mam pojęcia co to.

Weź wyślij go na gwarancji. Coś z tą kartą nie tak. Raczej nie naprawisz.

u kolegi działała dobrze, wyślę do serwisu, oni też nie wykryją błędu i tyle będzie z tego :confused: