Pasta dla Pentium 4

Witam, jaką dobrą i za razem niezbyt drogą pastę polecilibyście mi dla procka Pentium 4 żeby nie było problemu z OC? Obecnie posiadam pastę Artic Silver 5 i po podkręceniu go do 1,4GHz przy coolerze Ninja Scythe SCNJ-1100P A mam 80 stopni w stresie.

masz dobrą pastę lepsza to tylko IC Diamond ale trzeba zapłacić

W takim razie skąd te 80? Przecież chłodzenie też nie jest złe. Skoro radzi sobie z quadami, to wydaje mi się, że Pentiumowi 4 tym bardziej powinien dac radę.

Pewnie źle założyłeś chłodzenie.

Prawidłowo założyłeś cooler i paste?

Instrukcja - nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html

Tak na marginesie to te P4 były niewydajne, P3 1.4 Chodzi lepiej. Spr. czy możesz kupić nowszy P4.

Jeśli nalozyles za dużo to będzie się gotowal. Więc wyczysc porządnie obie powierzchnie i nałóż na nowo. Nawet bez pasty nie może tyle mieć.

Za dużo pasty, słabo wentylowana obudowa, tyko 1200 rpm fabrycznego wentylatora, może zmień na coś szybszego np SilentiumPC Mistral 120, lub coś jeszcze szybszego np Scythe Slip Stream 1600/1900. Z tanich dobrych past np Zalman STG2, Arctic MX-2, MX-4, Thermalright ChillFactor 3, ale takie pasty nie zbijają mocno temp w porównaniu do obecnej.

Chłodzenie jest dobrze założone. Pasty dałem tylko tyle żeby dać radę pokryć całą powierzchnię procka, tak więc prędziej postawiłbym na obudowę/za słaby wentylator.