Pasta na podkładkach termoprzewodzacych

Witam chętnych do pomocy. :wink:

Mam takie oto pytanie: Czy dobrym pomysłem jest położenie cienkiej warstwy pasty termoprzewodzącej (Zalman) na podkładkach termoprzewodzących (piance), łączących płytkę radiatora z koścmi pamięci na karcie graficznej (GeForce 9600 GT Sonic 1Gb - Palit)?

Robię co pół do roku dokładne czyszczenie komputera: czyszczenie i oliwienie wiatraczków, czyszczenie zasilacza, czasem wymiana pasty na procesorze. I dzisiaj rozkręciłe kartę graficzną i dobrze wyczyściłem z kurzu. I po półtora roku wymieniłem pastę na układzie Nvidia, pomyslalem że może dam cienką warstwę pasty pomiedzy koścmi, a podkładkami termoprzewodzącymi.

I właśnie teraz się zastanawim czy to dobre posunięci czy może lepiej nakleić nowe taśmy.

Liczę na dobre i sensowne porady.

Jesli komus potrzebna jest specyfikacja oto ona:

Windows 7 Professional (x64) (build 7600)

2,50 gigahertz Intel Pentium Dual-Core

SAMSUNG HD103SJ 1TB

4GB Ram DDR2

NVIDIA GeForce 9600 GT 1GB Sonic - Palit

Modecom- 385W

To trzeba zobaczyć, pokaż zdjęcia tego chłodzenia, bo jeśli między radiatorem, a kością jest pianka to raczej ona nie odprowadza ciepło. Jeśli nie kręcisz karty i kości pamięci się za mocno nie grzeją nie ma co kombinować.

ale jest i nawet dziala sprawnie - to tasma termoprzewodzaca :slight_smile:

@Autor, jesli bedziesz ja wymienial, to zwroc szczegolna uwage na jej grubosc - ta w chlodzeniu fabrycznym jest ciensza niz typowa sprzedawana na allegro, a polozenie zlej grozi spaleniem rdzenia (cos wiem, bo tak wlasnie ‘zalatwilem’ sobie hd4870)

ps. tasmy juz sie nie smaruje pasta, ale warto wyczyscic spirytusem powierzchnie klejone…