Pasta termoprzewodząca niezbędna?


(Deprim86) #1

Witam podczas czyszczenia wnętrza komputera odlepił mi się witrak na procesorze i teraz komputer włącza sie na dosłownie 5 sekund i wyłącza się sam. Jak uważacie czy problem związany jest z odlepionym wiatrakiem na płycie czy nie jest to niezbędne do prawidłowego działania komputera?


(Maniekz1985) #2

[dżołk]Ktoś przez pomyłkę dał tam ten wiatrak, wyrzuć go. [/dżołk]

A wiatrak nie mógł ci się odlepić od procesora tylko co najwyżej od radiatora.


(Deprim86) #3

no dokładnie radiatora. więc gdzie szukać przyczyny wyłączającego się komputera?


(Maniekz1985) #4

To nie jest raczej wina tego, że wiatrak masz "odlepiony" bo nawet jakby w biosie były ograniczenie na temp. to nie wyłączyłby ci się po 5sec. musiałeś coś źle podpiąć.


(Deprim86) #5

ale nic nie było odpinane, ja myśle że to temperatura bo po dłuższym odpoczynku działa minute a póżniej już coraz krócej i krócej. a radiator ma taką temperaturę że nie da się dotknąć dłużej niż 2 sekundy.


(Nethalythic) #6

Sprawdź wszystkie wtyczki z chłodzenia i z zasilacza. Jak Ci sie komp wyłącza co 5 sekund to co jest odczepione. Jaki to procesor jakie chłodzenie?

Z reguły w chłodzeniu masz radiatory (czyli takie aluminowe/miedziane) płytki które przewodzą ciepło z procesora, na radiatorach masz najczęściej wiatraki czyli to co chłodzi radiatory :stuck_out_tongue:

Czyli jeśli odczepił Ci sie wiatrak to został Ci sam radiator, a to jeżeli masz coś mocniejszego to radiator będzie sie mocno grzał bo niema co go chłodzić.

A tak btw to napisz bo nie rozumiem. Odczepił Ci sie wkońcu wiatrak od radiatora czy radiator od procesora? :expressionless:

:x


(Deprim86) #7

odczepił się radiator od procesora. Procesor teraz nagrzewa sie dosłownie w 10 sekund do takiej temperatury że nie da się dotknąć i Myśle że to jest przyczyną że komputer się wyłącza. Bo gdy długo stoji bez włączania to potrafi chodzić nawet minutę a pożniej to już 5 sekund i znów musi odpocząc 30 minut żeby pochodzić minute


(Maniekz1985) #8

To załóż ten wiatrak z powrotem oO Urwałeś go czy jak ?