Pasy na monitorze - laptop acer extensa 5220

Witam, mam pytanie. Ostatnio znajoma w nerwach uderzyła ręka w tył matrycy i pojawiły się pasy. Czasem zakrywają całą prawą połowę lub tylko jest pasek mniej więcej na środku. Wygląda to tak showFullSize.php?id=4f5996fca8681943

Odpal Ubuntu Live CD jeśli tam będą pasy to masz uszkodzoną matrycę, a jeśli nie to najlepiej przeinstalować windowsa.

Przecież odpalił ubuntu. Z opisu problemu wynika jasno, że to usterka mechaniczna a nie programowa i jestem przekonany, że widać ją już na etapie komunikatów z biosu (przed załadowaniem systemu)

rafax , Można spróbować lekko i z wyczuciem złapać za rogi matrycy i przegiąć ją - serio, w ten sposób naprawiłem kilka miesięcy temu jednego lapka Toshiby w firmie w której pracuję - działa jak nowy :wink:

Jak się nie uda to potrzebny znający się na takim sprzęcie technik lub serwis.

PS. wklej jeszcze raz ten obrazek

Dobra spróbuje tak zrobić jak piszesz, może coś to pomoże. Nie zauważyłem że brak obrazka aa471c0c1c0c72e0m.jpgd6f869f05da0246dm.jpg. Dokładnie cedar już po włączeniu widać te pasy.

Identyczną usterkę naprawiłem, uważaj jednak aby nie narobić więcej szkody jak będziesz “masował” matrycę

A możesz mi tak mniej więcej napisać jak ja mam “masować” ? Bo chyba nie prostować na kolanie?

Nie w ten sposób: http://www.wykop.pl/ramka/131532/masz-p … do-serwisu :smiley:

Złapałem za oba górne rogi - jeden odchylam od siebie a drugi do siebie - kilka razy zmiana kierunków, tylko z wyczuciem, obserwując obraz na monitorze.

Nie biorę odpowiedzialność za tą poradę! Nie musi pomóc, a uszkodzić bardziej pewnie też można.

Jeśli lapek jest na gwarancji to może warto spróbować skorzystać z usługi autoryzowanego serwisu?

No akurat takiego przyrządu nie posiadam ale coś się znajdzie :smiley: dobre to jest. To popróbuję jutro z tym, może coś się da zrobić. Na gwarancji to raczej nie jest, wygląda jakby ją stracił kilka late temu…

Cedar twoje rady okazały się pomocne, coś zaczęło się dziać - obraz się pokazał po stronie prawej trochę mrugał ale cały czas był pasek. Może by i dało się wygimnastykować matrycę tak że by było ok, pewnie tak bo jakiś efekt był ale… przyszedł chłopak znajomej i odgiął matryce tak że powstało coś takiego (odszedłem tylko na moment) f7b4ec47ce99a984m.jpg , nie wnikam w co dalej, nie mój już problem. Dzięki za rady, na przyszłość przydadzą się. Pozdro