Pasy na monitorze - laptop acer extensa 5220

(rafax) #1

Witam, mam pytanie. Ostatnio znajoma w nerwach uderzyła ręka w tył matrycy i pojawiły się pasy. Czasem zakrywają całą prawą połowę lub tylko jest pasek mniej więcej na środku. Wygląda to tak showFullSize.php?id=4f5996fca8681943

(Kukicola) #2

Odpal Ubuntu Live CD jeśli tam będą pasy to masz uszkodzoną matrycę, a jeśli nie to najlepiej przeinstalować windowsa.

(Cedar) #3

Przecież odpalił ubuntu. Z opisu problemu wynika jasno, że to usterka mechaniczna a nie programowa i jestem przekonany, że widać ją już na etapie komunikatów z biosu (przed załadowaniem systemu)

rafax , Można spróbować lekko i z wyczuciem złapać za rogi matrycy i przegiąć ją - serio, w ten sposób naprawiłem kilka miesięcy temu jednego lapka Toshiby w firmie w której pracuję - działa jak nowy :wink:

Jak się nie uda to potrzebny znający się na takim sprzęcie technik lub serwis.

PS. wklej jeszcze raz ten obrazek

(rafax) #4

Dobra spróbuje tak zrobić jak piszesz, może coś to pomoże. Nie zauważyłem że brak obrazka aa471c0c1c0c72e0m.jpgd6f869f05da0246dm.jpg. Dokładnie cedar już po włączeniu widać te pasy.

(Cedar) #5

Identyczną usterkę naprawiłem, uważaj jednak aby nie narobić więcej szkody jak będziesz "masował" matrycę

(rafax) #6

A możesz mi tak mniej więcej napisać jak ja mam "masować" ? Bo chyba nie prostować na kolanie?

(Cedar) #7

Nie w ten sposób: http://www.wykop.pl/ramka/131532/masz-p ... do-serwisu :smiley:

Złapałem za oba górne rogi - jeden odchylam od siebie a drugi do siebie - kilka razy zmiana kierunków, tylko z wyczuciem, obserwując obraz na monitorze.

Nie biorę odpowiedzialność za tą poradę! Nie musi pomóc, a uszkodzić bardziej pewnie też można.

Jeśli lapek jest na gwarancji to może warto spróbować skorzystać z usługi autoryzowanego serwisu?

(rafax) #8

No akurat takiego przyrządu nie posiadam ale coś się znajdzie :smiley: dobre to jest. To popróbuję jutro z tym, może coś się da zrobić. Na gwarancji to raczej nie jest, wygląda jakby ją stracił kilka late temu...

Cedar twoje rady okazały się pomocne, coś zaczęło się dziać - obraz się pokazał po stronie prawej trochę mrugał ale cały czas był pasek. Może by i dało się wygimnastykować matrycę tak że by było ok, pewnie tak bo jakiś efekt był ale... przyszedł chłopak znajomej i odgiął matryce tak że powstało coś takiego (odszedłem tylko na moment) f7b4ec47ce99a984m.jpg, nie wnikam w co dalej, nie mój już problem. Dzięki za rady, na przyszłość przydadzą się. Pozdro