Paszport dla nieletnich, podpis rodziców

(komin15) #1

Musze sobie wyrobić paszport. Dowiedziłem się że przy składniau papierów muszą byc zemną rodzice ponieważ jestem niepełnoletni. A co jeśli Rodzice są chorzy? nie dołężni? niemogą sie poruszać? Wie może ktos?

(Błażej) #2

Przejdź sie do Urzędu lub skontaktuj sie telefonicznie

Jak by się paliło, to byś pisał na forum czy masz dzwonić po straż, a jeśli ogień zgaśnie to zapłacisz kare…?

Najpierw myślimy, później piszemy :wink:

(komin15) #3

O czym ty w ogóle piszesz?

Po to pisze na forum bo mam daleko do urzędu (80 km). I na tel tez nie uśmiecha mi sie tracić za bardzo kasy (chyba ze zostane zmuszony). Wiec pytam zamiast dzwonić. Może ktoś wie, moze ktoś był w takiej sytuacji.

(sdar) #4

A jeżeli ktoś błędnie Ci tutaj podpowie a Ty bazując na tej podpowiedzi pojedziesz te 80 km z papierami do urzędu i dowiesz się tam, że jest inaczej to co im powiesz? Że na forum DP tak Cię poinformowali?

W ważnych sprawach urzędowych NIC nie zastąpi osobistego uzyskania informacji w odpowiednim urzędzie.

(komin15) #5

Ok. W jakim urzędzie musze sie starać o paszport?

jest urząd stanu cywlnego.

a do paszportów jest jaki urząd?

Jak to będę wiedzł do już nr tel znajdę.

Dzięki z góry.

(Kpc21) #6

Paszporty teraz załatwiają chyba tylko urzędy paszportowe, do niedawna chyba jakieś inne urzędy też mogły. Ale nie jestem pewien, więc najlepiej poSzukaj w G** o o g l e**.

(Maciejboss) #7

lepiej sobie wyrob dowod osobisty jak masz jezdzic po europie bo jest tanszy tylko 30zl i 3 zdjecia,niezaleznie od wieku

(komin15) #8

o to chodzi ze potrzebny mi paszport. za wskodna granice nie pojade na dowodzie;/ Nie bedę jeździł po UE tak to bym wtrobił tymczasowy, i bez krzyku było by a tak to musze troche pokombinowac.

(Maciejboss) #9

az tak trudno miec podpis rodzica??przeciez nikt nie bedzie podwazal audentycznosci czy naprawde podpisala sie twoja matka czy ojciec bo to jest tylko jak jeden z rodzicow sie nie zgadza aby dziecko opuscilo kraj

(system) #10

Nie przesadzasz?

Paszport to dokument państwowy, mogący służyć do identyfikacji. Podczas jego wydawania jest masa procedur, która daje (lub nie) 100% pewność, czy osoba jest tą, za którą się podaje.

(Maciejboss) #11

no to nawet jak matka czy ojciec jest chora to jakis podpis raczej ci moze dac

(fiesta) #12

I będzie on tyle samo warty co podpis pierwszej lepszej osoby z ulicy. Musiał byś mieć ze sobą podpis potwierdzony notarialnie (za co się również płaci).

BTW Ty sam nawet nie złożysz podania, gdyż nie masz do tego uprawnień. Musi to zrobić Twój prawny opiekun.

A co Ci on da, jak wyraźnie zostało powiedziane że podanie musi złożyć osobiście osoba dorosła, odpowiedzialna za niepełnoletniego. Lub inna osoba dorosła upoważniona przez opiekuna prawnego.