Patriot 2x1gb llk VS OCZ 2x1gb Reaper

czyli 2gb 12mhz jest wydajniejsze od 4gb 800mhz??/(a ile można wykrecić te a-daty)???

ale jeśli te 4gb kręci się do 1250mhz to można brać :wink: zwłaszcza że kosztuje tyle ile 2x1gb cruciali (albo i mniej…)

Wysoko, 1100MHz na 90% powinny zrobić, wyżej zależy od szczęścia.

czyli lepiej oplaca wziąść te a-daty 4gb bo jak mówi klopas kosztują tyle samo co 2gb cruciali:p

:smiley:

tak… nawet się lepiej kręcą :wink:

Ilość obsługiwanej pamięci RAM jest zależna od wersji systemu (obecnie 32bit/64bit). Win XP Pro 64bit pociągnie tyle samo (czyli spokojnie 4GB) co Win Vista 64bit i inne systemy 64bitowe, natomiast Win XP 32bit pociągnie tyle samo (czyli maksymalnie chyba 3GB z kawałkiem) co Win Vista 32 bit i inne systemy 32bitowe. Obecnie ciężko wykorzystać pełne 2GB, ale za kilka lat zapewne to się zmienić i może łatwiej będzie wymienić system 32bit na 64bit, niż zwiększać ilość pamięci. Jeżeli chcesz mieć XP PL (który jest tylko 32bit) to na 4GB stracisz niecały 1GB, ale potem bez problemu wykorzystasz całość gdy zmienisz system na 64bit. Natomiast jak będziesz brał Vistę 64bit to bez problemu pociągnie Ci Twoje 4GB.

A to 4gb na viście 64bit bedą wykorzystywały programy lub gry??? czy zakup teraz 4 gb ramu to tylko zaopatrzenie na przyszłośc??? :slight_smile:

Nie nie będą wykorzystane, najwięcej będzie 2,5GB, reszta na przyszłość zostanie.

czyli opłaca się do użytku domowego(gry programy) kupować 4gb ram?? czy lepiej kupić 2gb a deugie 2 dokupić jak potanieją i będą potrzebne???

Raczej wątpię żeby DDR2 teraz potaniały, a wręcz przeciwnie będą drożeć żeby zrównać ceny z DDR3. Chyba pamiętacie jak było z DDR i z DDR2. Teraz DDR2 2gb kosztuje tylko co 1gb DDR. Możesz kupić na przyszłość te 4GB ramu.

tera znalazłem w esc.pl A-DATY 2x2gb cl4 i cl5 czym one się rożnią ??? ktore bedą się lepiej kręcić?

Zapewne oby dwie tak samo. Jeśli nie żal Ci kasy to bierz te z CL4 a jeśli tak to te z CL5.

a bez kręcenia które wydajniejsze???

Te z CL4 są nie wiele wydajniejsze.

z tego co mi się wydaje to do podkręcenia i tak to cl4 trzeba zmienić na cl5 to nie robi żadnej różnicy tóre się kupi prawda??

Możesz zrobić 1100MHz na CL4 i będzie wydajniejsze od 1150MHz na CL5. Gdzieś na PC labie są testy ale nie chce mi się szukać. Obojętnie które weźmiesz, to i tak będzie dobrze. Różnice w wydajności są praktycznie nie zauważalne.

czyli jak wezmę:’

Foxconn P35a-s

pentium DC e2160

2x2gb A-DATA 800 cl5

palit 9600

corsair 450

nic mi się nie będzie ograniczało w oc??

Jedyne co Cię ograniczy w OC to procesor :stuck_out_tongue: ale i tak 3,0GHz+ powinien zrobić.

pamiętaj że a-data to ma być Vitesta! nie inne!

przypadkiem znalazłem takie one z takim chodzeniem wytrzymują to 1200mhz

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.asp … D=C4310170