Pavilion dv6000 - dźwięk tylko na słuchawkach

Witam,

Mam prblem z dźwiękiem w laptopie pavilion dv6000. Ten kłopot przewijał się na różnych forach jednak żadne rady u mnie nie skutkowały. Instalowałem na tym laptopie zarówno XP jaki i Viste i Win7. Obecnie jest Win7. Wsztsko niby ok. Sterowniki ze strony HP. Co prawda nie ma tam do wyboru Win7 tylko Vista i XP ale problem pojawiał się na każdym z ww. systemów. Tak więc do rzeczy. System WIn7 ze sterownikami do Visty. Wszystko niby ok ale jest jedno ale - komputer widzi tylko słuchawki (jako głośnik wewnętrzny/słuchawki) i Interfejs SPDIF. Po podpięciu słuchawek normalnie odtwarza dźwięki. Był jeszcze jeden problem mianowicie w menadżerze urządzeń był nieznany sprzęt który everest zidentyfikował jako “HP Quick Launch Buttons”. Po zainstalowaniu tego pojawia się komunikat o niezgodności i czy mimo to uruchomić. Można również zaznaczyć opcję o niepowiadamianiu co też uczyniłem. Reasumując komputer w ogóle nie widzi głośników wbudowanych jednak w menadzerze urzadzen nie ma zadnych konfliktów. Bardzo prosze o pomoc

Dodane 28.04.2011 (Cz) 13:29

próbowałem zastosować ten sposób - http://www.phuket-data-wizards.com/blog/2010/07/02/conexant-audio-vendor-14f1-device-5047-no-sound-on-windows-7-solved/ ale niestety nie moge znalezc katologu 0007. Są katalogi jedynie do 0006. Bardzo proszę o pomoc bo już walcze drugi dzień i żadne sterowniki nie działają…