PC czy Laptop

Siema!

Mam do dyspozycji ok 3,5 tys. zl.I mam dylemat czy kupic laptopa czy zwyklego Pc-ta.

Ps.Komp bedzie sluzyl do wszystkiego (do gier tez,ale jakims zapalonym graczem nie jestem - gram rzadko).

pzdr

w jakie gry chcesz na nim grać?

komp będzie bardziej wydajny za tą kwotę

Poczytaj o grach na laptopie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … aptop+gier

Zastanów się czy masz zamiar z tym sprzętem wychodzić z pokoju.

Jeśli nie, to decyduj się na peceta, jeśli jednak jesteś osobą ‘mobilną’ poszukaj laptopa.

Za 3500 złotych złożysz bardzo dobrego peceta lub kupisz przyzwoitego laptopa.

ja powiem jak ja to widze …

dla mnie osobiście najlepszym rozwiązaniem jest laptop

1 nie gram w nowe gry jedynie bardzo żadko gram w Q3 arena

2 komputer służy mi do pracy (tak tak są ludzie którzy pracują na kompiea nie tylko grają)

3 poręczność laptopa jest nie porównywalna z PC

4 wygoda … siedze na kompie gdzie chce i kiedy chce !

5 cisza, brak kabli (poza zasilaniem)nawet myszki niemam touchpad jest rewelka po przyzwyczajeniu :stuck_out_tongue:

6 energooszczędność … 60 W przy ok 250 W dało się odczuć w postaci pierwszego rachunku za prąd niższego aż o 50 zł !

to są główne argumenty jakie skłoniły mnie do zakupu laptopa .

ale … jeśli chcesz grać …

chcesz ściągać z sieci i zależy ci na pojemnym dysku twardym

chcesz mieć możliwość dowolnej konfiguracji komputera

nie przeszkadzają ci kable oraz wysokie zużycie prądu , gabaryty całego sprzętu oraz chcesz mieć zawsze najlepsza maszynę to kup PC

Poki co - nie, jednak za 2 lata studia, a wtedy mobilnosc przydalaby sie.

czyli laptop :slight_smile:

Toshiba A200-14D

tu masz recenzję

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-To … 156.0.html

lub

HP dv6420

Nie zdecydowalem jeszcze.

to jak zdecydujesz to daj znać

bo w ciemno nie ma co ‘gdybać’

Wlasnie czekam na jakies rady jeszcze :mrgreen:

A czego jeszcze nie wiesz?

Rozwleczesz temat i spowodujesz, że trafi do działu “na luzie”

a wtedy niczego ciekawego prawdopodobnie juz się nie dowiesz.

Prześpij się z tym problemem, rano podejmij decyzję i pójdziemy dalej.

Albo poskładamy Ci zgrabnego peceta albo doradzimy sensownego laptopa.

To jest Twoja chwila prawdy… :stuck_out_tongue:

proszę… tutaj masz laptopa… który i do pracy i do gier się nadaje. może nie najnowszych i na najwyższych detalach, ale jak zmniejszysz trochę jakość to w większość tytułów zagrasz.

http://allegro.pl/item225948706_hp_pavi … gw_fv.html

można oczywiście znaleźć jeszcze coś lepszego.

Jeśli chcesz czasem w coś pograć, najważniejsza będzie karta graficzna i w miarę wydajny procesor. Pamięci starczy 1GB… byle było wolne gniazdo, żeby można było drugą kość dorzucić w przyszłości ;). Szukaj tak, żeby zaoszczędzić na tych podzespołach, które nie będą Ciebie ograniczały… przynajmniej nie od razu i nie w dużym stopniu… a dołożyć do tych, które już nie będziesz mógł tak łatwo wymienić a ich słabsza jakość będzie odczuwalna.

Jeśli dużo nie grasz i nie interesują Ciebie najnowsze gry, ja bym kupił laptopa. To jednak o wiele większa wygoda. Sam kiedyś miałem przez dwa lata Asusa… i sprawował się wyśmienicie.

Obecnego kompa kupiłem tylko po to, żeby zagrać w Ghotic 3… zagrałem i teraz pewnie go sprzedam lub oddam siostrze… i kupię jakiś przenośny sprzęcik.

Szczerze polecam :slight_smile: Zwłaszcza, że na studiach jak znalazł :).

Według mnie 2 lata to długo. Jak wiadomo laptopy tanieją i są coraz lepsze…

Jak jest z awaryjnoscia laptopow?slyszalem, ze przy dluzszym uzytkowaniu sie przegrzewaja?co ile mniej wiecej trzeba wymieniac baterie?

Edit:

Za laptopem przemawiaja moje studia za 2 lata.Jak myslicie jest sens kupowac teraz laptopa zmysla o tych studiach?kompa teraz musze kupic bo jest mi potrzebny jakis lepszy.Z drugiej str za 2 lata moge nie miec kasy…