PC czy Laptop

(Dawid1916) #1

Siema!

Mam do dyspozycji ok 3,5 tys. zl.I mam dylemat czy kupic laptopa czy zwyklego Pc-ta.

Ps.Komp bedzie sluzyl do wszystkiego (do gier tez,ale jakims zapalonym graczem nie jestem - gram rzadko).

pzdr

(Nowy10) #2

w jakie gry chcesz na nim grać?

komp będzie bardziej wydajny za tą kwotę

(Frog) #3

Poczytaj o grach na laptopie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... aptop+gier

Zastanów się czy masz zamiar z tym sprzętem wychodzić z pokoju.

Jeśli nie, to decyduj się na peceta, jeśli jednak jesteś osobą 'mobilną' poszukaj laptopa.

Za 3500 złotych złożysz bardzo dobrego peceta lub kupisz przyzwoitego laptopa.

(Clubbasse207) #4

ja powiem jak ja to widze ...

dla mnie osobiście najlepszym rozwiązaniem jest laptop

1 nie gram w nowe gry jedynie bardzo żadko gram w Q3 arena

2 komputer służy mi do pracy (tak tak są ludzie którzy pracują na kompiea nie tylko grają)

3 poręczność laptopa jest nie porównywalna z PC

4 wygoda ... siedze na kompie gdzie chce i kiedy chce !

5 cisza, brak kabli (poza zasilaniem)nawet myszki niemam touchpad jest rewelka po przyzwyczajeniu :stuck_out_tongue:

6 energooszczędność ... 60 W przy ok 250 W dało się odczuć w postaci pierwszego rachunku za prąd niższego aż o 50 zł !

to są główne argumenty jakie skłoniły mnie do zakupu laptopa .

ale .. jeśli chcesz grać ...

chcesz ściągać z sieci i zależy ci na pojemnym dysku twardym

chcesz mieć możliwość dowolnej konfiguracji komputera

nie przeszkadzają ci kable oraz wysokie zużycie prądu , gabaryty całego sprzętu oraz chcesz mieć zawsze najlepsza maszynę to kup PC

(Dawid1916) #5

Poki co - nie, jednak za 2 lata studia, a wtedy mobilnosc przydalaby sie.

(Nowy10) #6

czyli laptop :slight_smile:

Toshiba A200-14D

tu masz recenzję

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-To ... 156.0.html

lub

HP dv6420

(Dawid1916) #7

Nie zdecydowalem jeszcze.

(Nowy10) #8

to jak zdecydujesz to daj znać

bo w ciemno nie ma co 'gdybać'

(Dawid1916) #9

Wlasnie czekam na jakies rady jeszcze :mrgreen:

(Frog) #10

A czego jeszcze nie wiesz?

Rozwleczesz temat i spowodujesz, że trafi do działu "na luzie"

a wtedy niczego ciekawego prawdopodobnie juz się nie dowiesz.

Prześpij się z tym problemem, rano podejmij decyzję i pójdziemy dalej.

Albo poskładamy Ci zgrabnego peceta albo doradzimy sensownego laptopa.

To jest Twoja chwila prawdy... :stuck_out_tongue:

(Danon1973) #11

proszę... tutaj masz laptopa... który i do pracy i do gier się nadaje. może nie najnowszych i na najwyższych detalach, ale jak zmniejszysz trochę jakość to w większość tytułów zagrasz.

http://allegro.pl/item225948706_hp_pavi ... gw_fv.html

można oczywiście znaleźć jeszcze coś lepszego.

Jeśli chcesz czasem w coś pograć, najważniejsza będzie karta graficzna i w miarę wydajny procesor. Pamięci starczy 1GB... byle było wolne gniazdo, żeby można było drugą kość dorzucić w przyszłości :wink:. Szukaj tak, żeby zaoszczędzić na tych podzespołach, które nie będą Ciebie ograniczały... przynajmniej nie od razu i nie w dużym stopniu... a dołożyć do tych, które już nie będziesz mógł tak łatwo wymienić a ich słabsza jakość będzie odczuwalna.

Jeśli dużo nie grasz i nie interesują Ciebie najnowsze gry, ja bym kupił laptopa. To jednak o wiele większa wygoda. Sam kiedyś miałem przez dwa lata Asusa... i sprawował się wyśmienicie.

Obecnego kompa kupiłem tylko po to, żeby zagrać w Ghotic 3... zagrałem i teraz pewnie go sprzedam lub oddam siostrze... i kupię jakiś przenośny sprzęcik.

Szczerze polecam :slight_smile: Zwłaszcza, że na studiach jak znalazł :).

(Destructor16) #12

Według mnie 2 lata to długo. Jak wiadomo laptopy tanieją i są coraz lepsze...

(Dawid1916) #13

Jak jest z awaryjnoscia laptopow?slyszalem, ze przy dluzszym uzytkowaniu sie przegrzewaja?co ile mniej wiecej trzeba wymieniac baterie?

Edit:

Za laptopem przemawiaja moje studia za 2 lata.Jak myslicie jest sens kupowac teraz laptopa zmysla o tych studiach?kompa teraz musze kupic bo jest mi potrzebny jakis lepszy.Z drugiej str za 2 lata moge nie miec kasy...