PC czy Laptop

(Meteo17) #1

Witam zbliżają się moje urodziny 18 i tak sobie myślę bo troszkę kasy uzbieram oczywiścię część na prawko zostawie.

Jestem w klasie Informatycznej potem zamierzam na studia iść także związane z informatyką.

Sporo się uczę czytam na ten temat fascynują mnie różne działy informatyki.

Mój sprzet to 6letni PC procesor jedynie athlon 1,3 jedna kość ram 256mb, słebe chłodzenie płyta główna i karta graficzna też słaba no i monitor CRT sprzęt słaby bo pracuje wiele przed komputerem spędzam sporo czasu z nim i z róznymi programami, pc nie jest wydajny.

Czy za uzbieraną kase kupić nowy zestaw kompuerowy czy do 2 tysiące by udało się coś dobrego poskładac i na pare ładnych lat by mi służył, czy wymienić częśći w starym na inne podzespoły, monitor LCDby się też przydał.

Czy jednak pomyśleć nad zakupem laptopa widziłem tu mają dobre oferty

http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3317911 może jako przyszłemu studentowi informatyki przyda się laptop bardziej co myslicię...

Zależy do czego Ci komputer... jak chcesz mieć stały dostęp do kompa - laptop - a jak do gier, programów itp; to zwykły pc... chociaż ja Ci radzę PC kupisz lepszego :stuck_out_tongue: za tyle kasy

(Fernando) #3

Ale pamiętaj będziesz go miał tylko w domu.... :frowning:

Możesz wziąć go z sobą, ale nie będzie ta sama jakość, co w normalnym komputerze.

Osobiście bym wziąć dobrego laptopa, ale wybór należy do ciebie...

(Sirus49er) #4

może i się przyda, ale na razie to sobie możesz pomarzyć..

(fiesta) #5

Zanim będziesz na studiach to tym laptopem będziesz mógł za psami rzucać 8)

Postęp jest tak szybki że nie warto inwestować teraz w średniaka do konkretnej pracy za 3 lata :slight_smile:

(Micromac) #6

Jeżeli jesteś bogaty to mozesz i to i to kupić. Inaczej nie warto kupować laptopa.

Na studiach są laboratoria i maja komputery wiec w razie czego mozesz i tam tez skorzystać. W Twoim przypadku wystarczy PC.

(Meteo17) #7

No dzięki też myśle że nowy pc starczy nie kasy to duzo nie mam jakoś za swoje chcem kupić lepszy komputer, dzieki za propozycję.

(Dod) #8

Mati17 : na studia informatycznie nie nadajesz sie...

Jezeli chcesz dalej rozbudowywac kompa -> PC, jezeli zalezy ci bardziej na mobilnosci to Laptop

(Meteo17) #9

Dlaczego teraz ucze się w technikum i będę zdobywał wiedze a potym no wybrał bym sie na studia ale czy się dostane bo po technikum nie wiem czy zdobede prace bym się chciał kształcić w tym kierunku.

(Dod) #10

Mati17 : widze kim jestes i to mi wystarczy... wiesz w ogóle czego będziesz się uczył na studiach informatycznych ? Nie, nie instalowania programów...

(Wanis13) #11

to i to