PC czy Laptop

Witam zbliżają się moje urodziny 18 i tak sobie myślę bo troszkę kasy uzbieram oczywiścię część na prawko zostawie.

Jestem w klasie Informatycznej potem zamierzam na studia iść także związane z informatyką.

Sporo się uczę czytam na ten temat fascynują mnie różne działy informatyki.

Mój sprzet to 6letni PC procesor jedynie athlon 1,3 jedna kość ram 256mb, słebe chłodzenie płyta główna i karta graficzna też słaba no i monitor CRT sprzęt słaby bo pracuje wiele przed komputerem spędzam sporo czasu z nim i z róznymi programami, pc nie jest wydajny.

Czy za uzbieraną kase kupić nowy zestaw kompuerowy czy do 2 tysiące by udało się coś dobrego poskładac i na pare ładnych lat by mi służył, czy wymienić częśći w starym na inne podzespoły, monitor LCDby się też przydał.

Czy jednak pomyśleć nad zakupem laptopa widziłem tu mają dobre oferty

http://www.allegro.pl/show_user_auction … id=3317911 może jako przyszłemu studentowi informatyki przyda się laptop bardziej co myslicię…

Zależy do czego Ci komputer… jak chcesz mieć stały dostęp do kompa - laptop - a jak do gier, programów itp; to zwykły pc… chociaż ja Ci radzę PC kupisz lepszego :stuck_out_tongue: za tyle kasy

Ale pamiętaj będziesz go miał tylko w domu… :frowning:

Możesz wziąć go z sobą, ale nie będzie ta sama jakość, co w normalnym komputerze.

Osobiście bym wziąć dobrego laptopa, ale wybór należy do ciebie…

może i się przyda, ale na razie to sobie możesz pomarzyć…

Zanim będziesz na studiach to tym laptopem będziesz mógł za psami rzucać 8)

Postęp jest tak szybki że nie warto inwestować teraz w średniaka do konkretnej pracy za 3 lata :slight_smile:

Jeżeli jesteś bogaty to mozesz i to i to kupić. Inaczej nie warto kupować laptopa.

Na studiach są laboratoria i maja komputery wiec w razie czego mozesz i tam tez skorzystać. W Twoim przypadku wystarczy PC.

No dzięki też myśle że nowy pc starczy nie kasy to duzo nie mam jakoś za swoje chcem kupić lepszy komputer, dzieki za propozycję.

Mati17 : na studia informatycznie nie nadajesz sie…

Jezeli chcesz dalej rozbudowywac kompa -> PC, jezeli zalezy ci bardziej na mobilnosci to Laptop

Dlaczego teraz ucze się w technikum i będę zdobywał wiedze a potym no wybrał bym sie na studia ale czy się dostane bo po technikum nie wiem czy zdobede prace bym się chciał kształcić w tym kierunku.

Mati17 : widze kim jestes i to mi wystarczy… wiesz w ogóle czego będziesz się uczył na studiach informatycznych ? Nie, nie instalowania programów…

to i to