PC dla gracza z GTX 1080mini + 32GB Intel Optane

https://www.x-kom.pl/lista/pdsw4mm5k

ASRock Z370 Pro4
i7 8700k
Intel 32GB PCIe M.2 80mm INTEL Optane
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Zotac Geforce GTX 1080 MINI 8GB GDDR5X
GOODRAM 12GB 3000MHz IRDM X Black CL16
Raijintek Leto Pro LED RGB 2x120mm
Corsair CX650 650W 80 PLUS Bronze
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

PS.
EWENTUALNIE POD MOCNIEJSZE OC PROCESORA ZMIENIAMY GPU NA
Inno3D GeForce GTX 1070 JET 8GB GDDR5
A ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE PAKUJEMY W MOBO
ASRock Z370 Extreme4Tekst sformatowany

Z tego co widzę, brakuje chłodzenia na procesor.

Jak nie ma jak jest ładne ledowe:

Takie super graczowe… :airplane:

Faktycznie, mój błąd. Jestem przyzwyczajony do modeli bez świecidełek i takiego szukałem.

1lajk

Gdzieś w linku koszyka zagubiła ci się płyta główna i grafika

Podejrzewam że produkt jest niedostępny w sklepie
Ps
W sklepie zabrakło intel optane 32gb a z koszyka zniknely 3 pozycje. Mobo, gpu i optane :frowning: pewnie dlatego kazali robić screenshota
Pps
Dodałem ręcznie linki z każdą pozycja osobno pod listą

1lajk

Na cenę też zrzut ekranu, jak będzie mega podwyżka to do x-kom nie będzie zapytań co podrożało ani pewnie x-kom nie da listy.

Brak ssd w zestawie za 6k trochę boli, ale na czymś trzeba ciąć, a zawsze można później dokupić. Też się zastanawiałem nad Leto, wygląda kozacko, ale postawiłem na wydajność rodzimego Grandisa.

Można by zrezygnować z jednej kości ramu i wsadzić ssdka ale po to mamy intel optane 32gb. A co do tego Rijanteka to pewnIe wygląda świetnie. U siebie mam be quieta pure rock Ale w obudowie siedzą 4 Thermaltake Riing

Fajnie to wygląda, super są te boki ze szkła w obudowach. Jak kupowałem swojego Panteksa Enthoo to jeszcze chyba nie było szklanych boków albo były mega drogie. W zestawach przeze mnie proponowanych mam takie obudowy, bo wyglądają rewelacyjnie. W swoim kompie mam Noctue NH D15 więc potwora i kupiłem pasek ledowy, który podłączyłem do zasilacza i sobie w ten sposób zrobiłem podświetlenie całej kasty. Na zdjęciu wyszło pomarańczowo a w rzeczywistości jest czerwone podświetlenie. Przydałby się bok ze szkła jak u Ciebie wyglądałoby dużo lepiej.

No też dobre rozwiązanie. A jak masz noctue to dużo jest jeszcze miejsca do boku obudowy? Nie przyslania ramu?

Mam PHANTEKS Enthoo Pro M więc miejsca w budzie sporo, tylko ramy to Trident X od G.skill z radiatorem więc wiatrak nad nimi musiał podnieść, a samo chłodzenie wziąłem ze względu na wycięcie w radiatorze na ramy.

4GB RAM za mało trochę nawet dla gracza. Zotac mini pracuje jak suszarka, no ale ogółem nie ma tragedii.

Dobrze, że na siłę SSD nie jest włożony.

4gb w 3 kościach :slight_smile:

Ech, wynika z tego że nigdzie na to nie patrzałem… ojj źle, DewX popraw się :open_mouth:

@anon72825314 wiesz w tym budżecie ciężko zmieścić solidną płyte pod oc z tym prockiem 16gb ram, i konkretnym gtx 1080 plus ew ssd. Z czegoś niestety trzeba zrezygnowac

Ale 16GB dla gracza jeat zbędne :wink:

12GB :disappointed_relieved:

najnowsze produkcje na wysokich ustawieniach grafiki będą działać optymalnie na komputerze z 16 gigabajtami RAM-u. O ile 8 gigabajtów RAM-u wciąż stwarza pole do popisu osobom skłonnym do kompromisów w jakości obrazu, to ewidentnie nastała era, kiedy gry mają realny apetyt na więcej.
Między 16 a 8gb nie zauważysz różnicy w fpsach ale już w płynności rozgrywki i braku ścinek już tak

Ale za to przy 2x4GB w dual channel a 3x4 w trybie zwykłym już zauważysz różnicę, a ścinki zaczną się jak RAM się skończy i zacznie wykorzystywać pamięć wstrzymaną/buforowaną.