PC dla gracza za 6000zł - Pomarzyć każdy może

W komputerze dla gracza w cenie 6000zł można zastosować wiele różnych konfiguracji, mam nadzieje, że moja przypadnie Wam do gustu.

PS. Obiecałem żonie, że jak wygram jakąś nagrodę, to wyciągnę swoje oszczędności i zakupię jej smartfona lepszego, niż obecny LG K10. Karolina na Was liczy :slight_smile:

Mój koszyk znajduje się na stronie - https://www.x-kom.pl/lista/3i32gbifi

Procesor Intel Core i7-8700K
Potwór z 6 rdzeniami i aż 12 wątkami, a do tego 12MB pamieci cache pozwoli rozwinąć doskonale wyniki. Taktowanie 3,7GHz bazowe, a 4,7GHz w technologii Intel Turbo Boost 2.0 robi spore wrażenie… mało ? Odblokowany mnożnik z możliwością podkręcenia pozwoli zwiększyć jeszcze bardziej jego osiągi, a więc śmiało, można tego potwora ewoluować na większy poziom !
O procesorze na X-kom
procek

Chłodzenie procesora be quiet! Pure Rock Slim
Cicho i wydajnie, takie powinno być każde chłodzenie. Mój wybór padł akurat na to chłodzenie ze względu na właśnie ciszę i wydajność, a ponadto spokojnie da radę nawet z podkręconym procesorem.
O chłodzeniu procesora na x-kom
cooler

Płyta główna Gigabyte Z370 AORUS ULTRA GAMING
Tutaj nie warto oszczędzać, przecież nikt nie chce, aby w czasie obciążenia na pełnej mocy przez podzespoły, płyta główna wydawała dziwne dźwięki lub po prostu się przegrzewała.
Ja stawiam na kartę Gigabyte model wyżej podany. Nigdy nie biorę płyty głównej, która jest “w zestawie” z procesorem, lepiej trochę dopłacić i mieć coś lepszego, co pozwoli na podkręcanie, a jednocześnie zapewni brak obaw o spalenie całej jednostki.
Wbudowany moduł WiFi na dwie anteny, gwarantuje doskonały zasięg bez kabla i dodatkowej karty sieciowej we wnętrzu obudowy.
O płycie głównej na X-kom
p%C5%82yta%20gl

Intel Optane 32GB
Dla gracza ważna jest przede wszystkim pojemność pamięci, w czasie rozrywki dysk twardy bierze mały udział, więc po co przepłacać. Warto kupić Intel Optane dla przyspieszenia dysku twardego, która działa na zasadzie pamięci podręcznej dla HDD. Takie rozwiązanie jest szybkie i tańsze niż kupno pojemnego SSD. Intel Optane w mojej konfiguracji dołączane jest do płyty głównej.
O Intel Optane na X-kom
optane

Pamięć RAM HyperX 8GB 2666MHz Fury Black CL15 (2x4GB)
2x4GB pamieci RAM pozwoli na osiągniecie lepszych wyników niż jedna kość 8GB, to tak na wstępie. Gracz wykorzystuje głownie pamięć RAM będącą na karcie graficznej, rzadko wykorzystywana jest pamięć RAM osadzona na płycie głównej, dlatego spokojnie wystarczy tutaj 8GB. Nie ma sensu wydawać pieniądze na większą ilość RAM. Wybrałem te pamięci ze względu na bardzo dobre radiatory, które dobrze radzą sobie z odprowadzaniem ciepła i bezawaryjną pracę na maksymalnych obrotach oraz CL15 (jest szybsze niż CL16).
Dlaczego tylko 2666MHz ? Tyle maksymalnie potrafi wykorzystać i7-8700K, więc wkładanie szybszych pamięci moze jedynie zaszkodzić.
O pamięci RAM na X-kom
ram

Karta graficzna Inno3D GeForce GTX 1080 iChill Black 8GB GDDR5X
Tutaj wybierać można długo, ale jaka karta ma hybrydowe chłodzenie ? Blok wodny, doskonałe odprowadzanie ciepła nie tylko z procesora graficznego, ale i pamięci RAM będących w pojemności aż 8GB !
Nie możemy pozwolić sobie na przegrzewanie się karty graficznej, w czasie rozgrywki na maksymalnych obrotach. Nie po to kupujemy maszynkę do gier, by nie wykorzystać jej na maksa.
Specyfikacja karty ? Częstotliwość rdzenia 1759 MHz, częstotliwość pamięci RAM 10400 MHz, szyna danych 256bit - myślę, że dosyć ładny sprzęt.
O karcie graficznej na X-kom
graaaafa

Dysk twardy Toshiba 2TB 7200obr. 64MB P300 OEM
Pojemność i szybkość. Mimo,że jest to dysk twardy HDD, to jest on w stanie rozkręcić się do 7200obrotów na minutę co daje bardzo dobre osiągi. Pojemność aż 2TB wystarczy na zainstalowanie kilku dobrych tytułów, a pamięć Intel Optane (w zestawie z płytą główą) pozwoli działać mu bez zacięć i dodatkowo usprawni odczytywanie i zapis plików.
SSD dla graczy jest zbędnym kosztem, dlatego właśnie 2TB HDD + Intel Optane.
O dysku twardym na X-kom
ddddddddddddddddd

Zasilacz Corsair VS650 650W 80PLUS BOX
Zasilacz o mocy 650W ma spory zapas energii, który przyda się w czasie podkręcania. Certyfikat 80PLUS gwarantuje sprawność na wysokim poziomie.
Jest to wbrew pozorom bardzo ważny podzespół w naszym komputerze, tutaj nawet w tanich zestawach nie warto kupować czegoś taniego, bez certyfikatu sprawności i braku zapasu mocy. Zasilacz pozwala na podkręcanie procesora, jak i karty graficznej - mocy niezabranie !
O zasilaczu na X-kom
zasialcz

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black
Obudowa moim zdaniem to tylko pudełko, które ma pomieścić wszystkie podzespoły. Wiadomo, że niektórzy lubią, gdy podzespoły komputera są wyeksponowane, jednakże ja stawiam na jakość wykonania i przewiew, a nie wygląd.
O obudowie na X-kom
onbudo

Będzie chociaż jeden głos ? :slight_smile:

Są nawet trzy :wink: Karta graficzna robi wrażenie.

Też tak uważam, dzięki :wink:

Dziękuję za głosy, ciekawe czy będzie więcej bo widzę, że jest wiele dobrze zrobionych zestawów, jednak każdy (nawet mój) ma swoje wady.

Następny konkurs z możliwością przekroczenia kwoty o 200zł proszę :stuck_out_tongue:

Albo komputer w kwocie do 200 zł :wink:

Uuu to musiałbym złom odwiedzić, a chyba w pobliżu nie mam. Chyba… nie wiem :stuck_out_tongue:

Komputer z części znalezionych na śmietniku to też fajny pomysł :wink:

Najpierw trzeba mieć taki śmietnik w pobliżu i mieszkać w wielkim mieście :smiley:

Zgadza się. Są jednak jeszcze targi rupieci i czasami można zgarnąć perełkę :wink:

Tyle razy byłem i zawsze jakieś dziadostwa :frowning:

Wracając do mojej propozycji, podoba się karta grafiki ? :smiley:

Na to trzeba mieć czas i wytrwałość, a być może coś wpadnie :wink: To hybrydowe rozwiązanie przemawia do mnie, bardzo ciekawie się prezentuje. Z osiągami pewnie też nie jest gorzej :wink:

Komuś jeszcze podoba się ten zestaw z taką niecodzienną grafiką ? Osiągi i chłód to jest to !

Na straganie w dzień targowy takie słyszy się rozmowy.

Postanowiłem wesprzeć Twoją żonę :grinning:

Ocho, zaczynam być zazdrosny :wink:

“Podziękuj tam im <radosny śmieszek>” - no to przekazuję Wam.

Oj tam, oj tam. Sam się zdradziłeś z planami, a że żony trzeba rozpieszczać, to każda okazja jest dobra, żeby w tym komuś pomóc (bez złych skojarzeń proszę) :smiley:

Już kiedyś jej mówiłem o tym, ale ucichło o tym.

Teraz siedzę sporo na DobreProgramy, żona to widzi, powiedziałem, że spróbuję coś zgarnąć i wygadałem się przypominając o smartfonie. Więc patrzała na mnie czy to napiszę, abym znów nie zapomniał :wink:

A kobiety fakt, trzeba rozpieszczać.

Zapobiegliwa niewiasta, dba o swoje interesy :wink:

Dba, dba. Czasami aż za dobrze :wink: :wink: