Pc do 600 zł?

Witam.

Zacznijmy od tego, że posiadam stary sprzęt dokładnie z 2005 roku :frowning: . Na jego pokładzie znajduje się:

płyta główna: ASrock K7VT4A PRO

procek: AMD Sempron 2400+ 1.6Ghz

karta graficzna: Navidia FX 5500

zasilacz: I-BOX 350w

no i oczywiście jakaś tam nagrywarka cd/dvd

Ta wiem teraz to już złom na te czasy, ale mam TYLKO 600 zł i radka HD4670 512Mb PCI-e DDR3 Sapphire, którego to chciałbym umieścić na sprzęcie. 600zł to mało na wymianę sprzętu lecz mam nadzieję, że poradzicie coś :wink: . Do wymiany na pewno będzie płyta główna, proc i zasilacz. W chwili obecnej wziąłbym: procek AMD PHENOM X3 8450 TRIPLE CORE głównie patrząc na cenę i na to, że posiada 3 rdzenie, płytę główna GIGABYTE GA-M52L-S3P. Jeszcze pytanie odnośnie zasilacza-jakiej marki wziąć zasilacz i o jakiej mocy, żeby można w przyszłości zrobić na nim lekki O/C procka.

Czekam na wasze porady/uwagi/propozycje. Jaki Wy sprzęt radzilibyście nabyć do 600zł?

Lufa , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Płytę z prockiem jeszcze kupiłbyś w tej cenie ale z dobrym zasilaczem nic nie zdziałasz.

Co do zasilaczy wytrzymałych na podkręcanie to niestety nie mam pojęcia co wybrać.

Na ten procek + chłodzenie + płyta i zasilacz to już 500 zł może nie wystarczyć, chyba że w promocji na styk (od czego jest Allegro). Musisz jeszcze doliczyć koszty DDR2/3 chyba że masz gdzieś jakieś kości.

Ja w każdym razie zacznę się rozglądać gdzieś za rok za podobnym sprzętem (Phenom lub Xeon, moze co innego - nie wiem co się zmieni technologicznie) tylko raczej nie przez upgrade tylko wymiana na cały komp inny. Ten co mam (Athlon 3000+ 2.2 / 1.5GB RAM) będzie sobie jako drugi PC pracował. W sumie popatrzę co będą tutaj spece doradzać :wink:

Za ten procek i płytę główną dałbym gdzieś 4 setki, więc na zasilacz zostaje mi jeszcze 2 setki. Pamięć ram ddr2 mam więc o to się nie martwię.

Edit.

Może mi ktoś powiedzieć czy nie lepszy za tego phenoma byłby dwurdzeniowiec AMD Athlon II 245 2.9Ghz. Jeszcze jedno czy taki zestaw ma sens:

płyta główna: GIGABYTE GA-M52L-S3P

procesor: AMD Athlon II 245 2.9Ghz (zamiast phenom’a X3 8450 3x2.1Ghz?)

zasilacz: 550W HUNTKEY GREEN STAR 120mm

karta graficzna: radek hd4670 512Mb DDR3

kości ram: GOODRAM DDR2 667 2x1Gb

+(stare części które nie bedą wymieniane-(raczej) dysk twardy 80Gb, obudowa I-box’a i nagrywarka DVD/CD

Dodane 30.07.2010 (Pt) 1:11

Temat zakończony wybrałem takie części:

płyta główna: Płyta GIGABYTE MA770 US3 770 AM3 AM2+ DDR2

procesor: AMD Athlon II 245 2.9Ghz

zasilacz: 550W HUNTKEY GREEN STAR 120mm

karta graficzna: radek hd4670 512Mb DDR3

kości ram: GOODRAM DDR2 800 1x2Gb (zamiast wersji z 667, kupiłem z 800 od kolegi za przysłowiowe grosze)

Wymiana sprzętu zamknie się w 800 zł. .