PC do testów - opłacalność zakupu

Witam. Ostatnio po głowie chodzi mi pomysł kupna jakiegoś używanego, taniego (do 150zł) PC’ta na którym mógłbym robić różne rzeczy. Takiego, którego nie będę żałował uwalenia. Taka platforma testowa.

CPU: Jakiś AMD Dual-Core (np. Athlon)

RAM: 1GB

GPU: Coś z 512/256MB (mogę sobie sprawić tanio GF 9800GT)

MOBO: coś z PCI-E x16 i SATA

HDD: mam jakiś stary na ATA, bez bad sektorów

Zasilacz 350W+

Napęd optyczny

Warto w ogóle wydać tą stówkę i pół  na jakiegoś testowego PC ??

Maszyna wirtualna - jest za darmo.

Chodzi raczej o testowanie podzespołów. Kumpel ma w serwisie takiego peceta, i to się sprawdza bo zawsze jest gdzie przestestować grafikę, zasilacz itp.

Cześć,

Różne rzeczy, czyli? Wirtualizacja? Testowanie określonych podzespołów? A może coś jeszcze innego?

 

Jeżeli chcesz testować podzespoły, kup płytę ze zintegrowaną grafiką. Ten zasilacz nie uciągnie żadnej naprawdę dobrej karty graficznej, bo takie wymagają dodatkowego zasilania 6-pin/8-pin.

Już odpowiadam. Tak, ten komputer będzie mi służył do testowania podzespołów i stawiania różnych systemów. Jedyny jaki znalazłem w serwisie OLX.pl to taki Lenovo Thinkcentre: http://olx.pl/oferta/komputer-lenovo-mt-m6066-cto-CID99-ID8ryfh.html#8d73bd9358 Parametry ma dość dobre…

Cześć,

 

Gdzie ty widzisz parametry tego sprzętu? Ja poza poniższą informacją:

niczego konkretnego o tym urządzeniu nie widzę.

 

Ogólnie rzecz biorąc nie widzę sensu zakupu taniego komputera w celu stawiania różnych systemów.

Parametry trzeba wygooglować. Patrząc na stronę Lenovo…

A on nie ma czasem pamięci na DDR2? Nie wiem czy dobrą specyfikację znalazłem, ale jak tak, to jeśli chodzi o RAM, nada się tylko do testowania starszych komputerów.

Komputery firmowe mają specyficzne rozwiązania technologiczne, więc do testowania sprzętu niespecjalnie się nadają. Z drugiej strony, za tę cenę…