PC mi sie "wiesza" :(

Od nie dawna coś mojemu PC dolega :frowning: Podczas pracy wiesza sie i koniec - reset :frowning: I nie wiem co z tym fantem zrobić :frowning:

sprawdź temperatury podzespołów :roll:

skan na szkodniki :roll:

i forumowa szukajka :?

adi-a2 podałeś tak przytłaczającą ilośc danych że jedyne co mogę ci poradzić to żebyś go pogłaskał po obudowie i poprosił żeby tego nie robił :?

Jaki system? Jaki komp (konfiguracja) Co ostatnio instalowałeś? Czy wyświetla jakieś błedy? Zobacz co w podglądzie zdarzeń. Daj loga z HJ… :?

sprawdz temeratury programem EVEREST Home Edition który znajdziesz na Vortalu

Kup nowy zasilacz :slight_smile: też tak miałem…Masz zasłaby zasilacz lub już zużyty/uszkodzony. Ja zawsze kupowałem takie po 70-80zł i spaliłem 3 w ciągu 2lat, bo zasilacz nie wyrabiał przy takim kompie, ostatnio miałem tak ze gdy wkłądałem płytke to sie komp restartował bo potrzebvował wiecej mocy żeby rokręcić CD i dup zasialcz nie mógł to restart. Więc poszedłem do kumpla co pracuje w servisie i powiedział zebym kupił w koncu jakiś pożądny zasilacz, polecił mi Chieftec’a (jakiś tam model) Kupiłem go, co prawda dałem 240zł ale o niebo lepiej :slight_smile: Komputer jest stabilny, cichy, nic sie nie dupi, nie pamiętam kiedy kiedy wciskałem przycisk reset :] nie reseruje sie, nie wiesza, ideał :smiley: Polecam… Warto zainwestować czasem.

Pozdro

Masz racje - u mnie tak samo może być bo mam dość wymagającego PC ( tak sobie myśle przecież ja teraz nie dawno założyłem sobie dodatkowy napęd - nagrywarkę DVD ) I od tamtego czasu coś nie tak było.

Wielkie dzięki że pomoc :wink: Oj nie ta sama pamięć co kiedyś - nie pamiętałem nawet co robiłem przy PC :confused:

Byłbym wdzięczny gdybyś mi powiedział dokładnie co za zasilacz masz (model) - o swoim dużo złego słyszałem.

Dzięki wszystkim za pomoc :wink:

Odłącz nagrywarkę i zobacz czy ustało.

Ale na dobry i markowy zasilacz nie żałuj kasy.

Mam nagrywarkę podłączoną - ale ustało, nie wiesza mi sie

A zasilacz bede wymieniał jak najszybciej :wink:

Hmm… Firma Chieftec jest bardzo dobra jak nie najlepsza, to już pożadny zasilacz, a nie jakiś tam zwykły lub procomp za 60zł… Więc polecam chefteca. teraz jaki model, ja już swojego mam z pól roku, może są już jakieś nowsze…ale co powinien mieć taki zasilacz:

  1. 400W

  2. Aktywne PFC

No więcej nie umiem określić :stuck_out_tongue: Ale już zasilacze kolo 200-250zł są odpowiednie do domowego PC. W sklepie (jak są normalni ludzie i sie znaja) doradzą Ci bardziej i pomogą wybrać, Ja polecam Chieftec :] Pamiętaj że musi mieć aktywne PFC (pasywne jest gorsze) nowsze mają już duże wentylatory od spodu, a nie mały z tyłu, więc dorbze by było gdyś taki wybrał :slight_smile: takie też są dużo cichsze, ja swojego nie słysze :stuck_out_tongue: No i nie bierz takiego za 60zł :stuck_out_tongue: bo troche podziała i znowu będziesz zmuszony nabyć nowy :wink: Popytaj też sprzedawce w sklepie może akurat sie zna :stuck_out_tongue:

P.S. Mojego modelu juz w internetowej ofercie sklepu nie znalazłem, bo już go troche mam, nie pisze nigdzie co to za model, pewnie jest napisane na ktorejs stronie zasilacza, ale nie będe go wyciągał. Masz fotki mojego jak coś :stuck_out_tongue: --> zdjcie301rt.th.jpgzdjcie290lc.th.jpgzdjcie284hh.th.jpgzdjcie78ji.th.jpg

Mam nadzieje że choć troszke pomogłem :wink: Pozdrawiam

dobre zasilacze można już kupić od 120zł i to właśnie chieftec- to jest wg mnie najlepsza firma :slight_smile:

A ja musiałem wydać 300 zł - podaj co to za model.

dobry zasilacz za

:expressionless: chyba ze straganu :rotfl:

no dokładnie :slight_smile: to jest dobry zasilacz np. Tagan :smiley:

to jeszcze zależy od kompa co się wiąże z mocą:

(cene podałem troszkę zaniżoną)

ale 270W za 126,- http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18093

350W za 159,- http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18978

lub ten 350W za 149,- http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72922657

firma mowi sama za siebie, co znaczy ze zasilacze są dobre i ciche (12cm wentylator)