PC + monitor = 1800zł

Proszę o przedstawienie mi jakiejś konfiguracji. Monitor 19’’. Oczywiście żeby te w miare nowe gry chodziły:)

Zestaw z kwietnia - wszystko na forum

Procesor:AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 199 zł

Płyta główna: DFI LanParty Blood Iron /AMD785G, DDR3-1600/ 239 zł230 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 180 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 189 zł

Karta graficzna:PowerColor Radeon HD4670 PCS 512MB DDR3 /128bit/ HDMI/DVI 249 zł lub Sapphire Radeon HD5670 512MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI 335zł lub 9800GT- 350zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Obudowa: I-BOX Force 210(1/2/3/5/6/7) (b/z) 69 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN 400W 149zł

I do tego

BenQ G2222HDL - 550zł. Dziewiętnastki wychodzą z użycia i są nieopłacalne cenowo

Monitor o rozdziałce 1920x1080 do tej karty? Po kij skoro obraz w grach najlepszy będzie na natywnej a nie skalowanej? Dziewiętnastki wychodzą z użycia, niby dlaczego (jasne każdy potrzebuje giganta, 50 cm przed oczyma)? Za swojego benq 18.5 cali na LED (rozdzielczość 1366x764 i starcza w zupełności) dałem 390 zeta. Rzeczywiście warto dopłacać dla tych 2 cali 160 polskich nowych?

(…)

Specifications for the LCD Monitors Benq G2222HDL and G2420HDBL

Benq Monitors G2222HDL ( 21.5-inch ) and G2420HDBL ( 24-inch ) has exactly the same features that include a 1,000:1 contrast ratio (5,000,000:1 DCR), a glossy black frame and a native resolution of 1920 x 1080 pixels , a TN panel, a 5ms response time, a brightness of 250 cd/m2, and both D-Sub and DVI connectors.

(…)

Posiadasz trochę rozbieżne informacje na temat tego monitora ;).

W FullHD gry ruszą na kartach graficznych tej klasy dość zadowalająco :wink: .

Poczytaj trochę o skalowaniu :wink: .

Nie przytaczaj tak swojego “benq 18.5 cali na LED”, bo to żaden argument, odnosząc to do Twojego całego posta.

Ja swój LG LCD/TV 23" Full HD 16:9 kupiłem za 1zł (Promocja CYFRA+ Święta 2009), więc Ty raczej przepłaciłeś :wink: .

Komputer, który podał kolega “Grzesiek13” jest całkiem OK :slight_smile: .

Bo ja teraz się pogubiłem, nie wiem czy kupować laptopa czy stacjonarny… teksty typu ‘‘laptop nie jest do gier’’ na mnie nie działają bo wiem że można sobie dobrze pograć. Laptop ma już monitor. Za 2000zł laptop będzie się różnił od tego co podałeś że procesor amd x2 2.100 ghz, ram 4 gb karta radeon też 512mb

Jakbyś miał radeona HD3450 512 też byś powiedział że to samo? Otóż to nie to samo. Wydajność karty nie zależy tylko od ilości ramu a procka od taktowania. za 2k nie kupisz niczego porządnego do gier jeśli chodzi o laptopa. Za 2k raczej tylko klasa biznesowa z GF310, który średnio sobie radzi.

Co do skalowania tylko prawdziwy gracz odróżni obraz skalowany. Zwykły zjadacz chleba pewnie nie. To już nie to samo skalowanie co na CRT gdzie obraz wygląda koszmarnie…

Na CRT było jakieś skalowanie?

Laptop rzeczywiście, za 2000 zł to pograsz może i w najnowsze tytuły, ale na minimalnych detalach i praktycznie wszystko co będzie wychodzić nowe, będzie już poza zasięgiem.

Natomiast komputer stacjonarny poradzi sobie nieźle z grami i jeszcze przez jakiś czas.

Z kart graficznych najlepszy stosunek ceny do wydajności miałby chyba 9600GT.

Do 2000zł o laptopie do gier można zapomnieć ;] zresztą laptopy nawet te wydajne grzeją się niemiłosiernie przy dłuższej grze :confused:

Apropo monitora ;] dołożył bym 200zł i brał Della 22" 2209wa na matrycy ips i rozdzielczości 1680x1080 plus gwarancja 0 pixela i szybki serwis della ;] A jak znajdziesz gwarancję nbd (next business day) to po zgłoszeniu awarii następnego dnia roboczego będziesz miał w domu kuriera z nowym monitorem ;]

http://www.allegro.pl/item1026948729_no … ratis.html ;]

a jak nie ten to szukał bym jakiegoś innego w tej rozdzielczości ;] według mnie jest ona optymalna przy 22" ;] A gry nawet te najnowsze bez problemu działają na wysokich ustawieniach na takiej rozdzielczości nawet na moim komputerze z podpisu ;]

x_nighthawk_x nie wiem co dla ciebie jest zadowalającą prędkością w grach, może 24 średnie klatki przy detalach na normal lub low, tyle że do płynnej gry absolutne minimum to 30 wartości najniższej. Zamiast męczyć wzrok na skokowej animacji w full hd lepiej cieszyć oko płynnością w niższej. Marketing przy danych producenta nie ma co komentować, zwłaszcza jeśli chodzi o te durne wartości kontrastu dynamicznego (5 milionów LOL, następny w kolejce miliard). Jeśli nie potrafisz rozpoznać obrazu natywnego od zeskalowanego to gratuluję bystrego oka, jedne monitory robią to lepiej inne gorzej ale efekt jest zawsze widoczny. Podany zestaw nie nadaje się do gry w rozdzielczości FullHD i kropka, chyba ze kolega będzie grał w starsze tytuły ale i tak znajdzie się sporo który mocno przytną. Co do twojego gratisu do Cyfry+ (taki sam jak telefony za zetę), no cóż jakoś musieli cię przekonać do płacenia wysokiego abonamentu…

a długie granie to jest 1h 2h 3h czy więcej?

Za czasów jak nie miałem konsoli to grałem w 1280x1024 na moim 22" i skalowanie było w porządku, mitem było też że gra wyglądała fatalnie. Czy każdy posiadacz dużego LCD ma sprzęt do gry w HD? W takim zestawie nawet na rozdzielczości 1440x900 gra będzie nieźle wyglądać. Z resztą czy każdy musi grać z natywnej z detalami na ultra i AA w roli głównej? Nie :slight_smile: