Pc nie reaguje

Za pierwszym włączeniem starego komputera nie reaguje na nic , następnie po ponownym włączeniu się uruchamia . I potem wyświetla się na ekranie pcta http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 … IZTV0aum6A . Czy to może być karta graficzna i zasilacz ?

Coś z zasilaniem,zasilacz albo bateria pada,grafika jest zepsuta wtedy,gdy po uruchomieniu na ekranie są paski albo artefakty - kolorowe kwadraty,itd.,tu obraz jest wyświetlany poprawnie,więc to nie karta.

Równie dobrze możesz diagnostykę pamięci zrobić,przy uszkodzonym ramie też cuda się dzieją

Jeśli laptop jest stary,to pewnie zakurzony w środku i to też może robić problemy

na załączonym zdjęciu widać wszystko jak na dłoni, wystarczy spojrzeć.

Jak tam prawie nic nie widać…

To nie jest laptop . To zdjęcie z googli , szukałam pomocy i natrafiłam na foto więc wrzuciłam to zdjęcie o tej samej sytuacji . :slight_smile: Zasilacz hmm. tak przewidywałam . Karta powiadasz nie . Mhm ram właśnie zmieniłam na nowy . :expressionless: Baterie też wymieniłam . Am. jest taki jeszcze problem , bo włączeniu komputera na płycie głównej pali się czerwona lampka , a z dysku idą dziwne odgłosy natomiast po chwili uciszają się .

Sprawdź dysk na innym komputerze

Jaka jest marka i moc tego zasilacza ?,to trzeba obudowę odkręcić i spojrzeć na tabliczkę,jeśli to będzie jakaś Akyga,Colorsit,Mustang,albo inne cudo za 50 PLN to masz winowajcę

Lista dobrych i złych zasilaczy PC

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Markowe są na dole,to druga lista

Dysk też sprawdż jeśli podejrzewasz stukanie głowicy,itp.

dokładnie, więc po co daje takie foto…

Zasilacz 400W , marka żadna z wymienionych na czarnej liście . Czyli nie był taki zły . Raczej wymienić trzeba zasilacz .

Dodane 09.04.2013 (Wt) 15:59

Czy jak sprawdzę dysk to on nie zaszkodzi dla poprzedniego komputera ? Trzymam się tej opinii i sprawdzę za chwilkę.

Dodane 09.04.2013 (Wt) 16:01

Bo nie mogłam zrobić zdjęcia . Nie miałam przy sobie aparatu , a do garażu jakoś nie mam chęci schodzić . Jeśli coś nie pasuje nie musisz się udzielać . Trzeba było sobie powiększyć. :slight_smile:

A dokładnie jaki model zasilacza? Nie wszystkie niepewne są na czarnej liście