Pc nie rozpoznaje graficznej po ponownym uruchomieniu

Hej,

Niestety, takie przypadki czasami się zdarzają… Nie należą do częstych sytuacji, ale jednak…

Swoją drogą jeszcze jedna ważna kwestia - kto jest producentem karty graficznej? Wiemy, że jest oparta o układ Nvidii GTX 260, ale kto jest producentem? Instalowałeś sterowniki ze strony nVidii czy ze strony producenta sprzętu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Producentem jest nvidia bez wsparcia żadnej firmy

Hej,

Rozumiem, czyli sterowniki faktycznie najlepiej instalować bezpośrednio z serwisu http://www.nvidia.pl. Z tego, co pamiętam, tak właśnie robiłeś.

Pisałeś też, że płyta posiada najnowszy BIOS - czyli jaką jego wersję? Na oficjalnej stronie można pobrać wersję 0703 - bety pomijam celowo. Tę właśnie masz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na stronie asusa najnowszy bios do mojej płyty to wersja 1406 i taką właśnie posiadam.

Hej,

Masz rację. Nie zauważyłem, że powyżej wersji beta są jeszcze dwie wiersze stabilne - faktycznie 1406 to wersja najnowsza. A próbowałeś sprawdzać działanie karty przy wersjach niższych BIOS’u - na przykład 1404?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie próbowałem bo szczerze mówiąc to nie wiedziałem że da się wgrać starszy bios do płyty głównej ;]

Hej,

Da się, da - i niekiedy taki zabieg powoduje ustąpienie problemu. Oczywiście konieczna jest ostrożność, by nie unieruchomić płyty. Jeśli zaś zmiana BIOS’u na nieco starszy nic nie da, to chyba jedyną możliwością będzie zmiana karty graficznej bądź płyty z powodu ewidentnego konfliktu między dwoma urządzeniami.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc spróbuje zmienić bios na starszy choć nie wiem jak to zrobić… ale poczytam w necie, narazie dzięki za pomoc dam znać po zmianie, jaki rezultat.

Hej,

Procedura wygląda dokładnie tak samo, jak aktualizacja BIOS’u do nowszej wersji. Praktycznie niczym się ona nie różni.

Pozdrawiam,

Dimatheus