PC nie startuje

(Adi Aj) #1

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam taki dziwny problem:/ Mój kolega miał problem z dyskiem SATA. Wzielismy go do mnie by sprawdzić bo i dalej nie działał.. Okej, ale teraz sie mój PC nie chce uruchomić. Jest tak.. niby sie uruchamia coś tam dysk zachroboli, światełka sie zapalają ale na ekranie nic mi nie ma. Nie pokazuje nawet tego wejścia do BIOSU totalnie nic jak byłby Monitor nie podłączony do Centrali :frowning:

Nie wiem co z nim może być to sie stało tak nagle. Czy może być ze mi padła grafika ? Ale z drugiej strony chwile temu było wszystko okej :confused:

Proszę Was o pomoc :))

(Seba86mu) #2

Zresetuj BIOS płyty głównej (wyłącz komputer, wyjmij baterię z płyty głównej na około 30 minut, po tym okresie włóż baterię z powrotem i uruchom komputer).

(Fwlgxorm) #3

Sprawdź to co ruszałeś podczas instalacji dysku kolegi, dokładniej - taśmę i zasilanie od HDD czy są dobrze "wtyknięte" :slight_smile: Nie zahaczyłeś ręką o kartę graficzną? Wysadź ją i wsadź jeszcze raz... A komp nic nie popiskuje, nie wyłącza się po chwili albo restartuje?

(Adi Aj) #4

Wyciągłem teraz baterie i rano ja włożę :slight_smile:

Sprawdzałem okablowanie które ruszałem ale nic to nie dało. PC nie wydaje żadnych dźwięków (wiem że czasem pika to sie zlicza pikniecia i wiadomo co go boli ale on nic sie nie odzywa), na ekranie totalnie nic sie nie pokazuje, nie wyłącza sie tylko cały czas pracuje tzn tylko wentylatorki chodzą :confused:

(Fwlgxorm) #5

Seba, nie jestem za bardzo przekonana czy 30 min wystarczy, zależy od modelu płyty głównej. Lepiej znaleźć zworkę CMOS, wtedy zajmuje to kilka sekund...

(witek-pl) #6

@kicia88, nie zawsze reset zworką działa...

(Adi Aj) #7

Bateria wsadziłem gdzieś po 8 godzinach. Dla pewności kupiłem nową i dalej jest to samo:( Zero poprawy

(Mienso91) #8

Miałem podobny problem. Komp sie uruchamiał, nie było "piknięcia", czarny obraz na monitorze. Kompa oddałem do servisu (po 3 tygodniach czekania - swoją drogą była to dla mnie prawdziwa męka - okazało się, że padła k.graficzna) Karta została naprawiona (a szkoda bo mogłem dostać nową - pewnie już nie GF 6600 bo nie jest już w produkcji a 8600 :smiley: ) Jeśli komp jest jeszcze na gwarancji proponuje servis 8)

(Adi Aj) #9

Ja mam PC składaka :// Wiec gwarancji już nie mam ://

Też tak przypuszczałem ze grafika ale jak to sprawdzić ? Chyba wyciągnę ją i dam komuś ją do sprawdzenia ://

(Jarekfront) #10

Równie dobrze możesz pożycyć od kogoś inną i włożyć u siebie :wink:

(Mienso91) #11

Prawdopodobnie masz gwarancję nie na cały zestaw tylko na każdą część osobno (też mam składaka - przy zakupie dostałem taką kartkę z kupionymi podzespołami a obok jest czas gwarancji). P.S. Możesz pożyczyć od kogoś k.graficzną i zobaczyć czy komp odpali :slight_smile:

(Kaka') #12

adi-a2

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte surowe konsekwencje.