PC Padł ;[

Mam problem !

Wyłączył mi się PC i już się nie włącza -.-

Grałem sobie w Dead Space i poczułem jakby spalony plastik lub coś takiego, więc wyłączyłem grę i szybko everesta by zobaczyć temperatury i tu nagle PC się wyłączył, już chciał się sam ponownie uruchomić ale padł.

Wszystkie podzespoły wyjąłem , na wszystko patrzyłem i nic nie zauważyłem.

Teraz jak próbuję odpalić to na chwilkę zapala się lampka od zasilania w obudowie i pada.

Proszę o pomoc : (

90% że padł zasilacz.

Podaj dokładną specyfikację komputera.

Tak czy siak, nie obejdzie się bez metody prób i błędów/czyli podłączanie po kolei wszystkiego, do tego przy użyciu innego zasilacza.

Procesor Core i5 750 2.66 Ghz

Asus P7P55D LE

4 GB DDR3 1600 Mhz Geil

Radeon 5870 Vapor-X

Corsair 650 W

Nic nie podkręcane nigdyt

Dodam, że zasilacz był już raz naprawiany.

Nie wiem czy zasilacz, jak włączony to lampka w płycie głównej się świeci, ale jak chcę włączyć to zapala się lampka w obudowie na chwilę i gaśnie , potem to próbuję włączyć i nic. Wszystkie podzespoły wyjąłem posprawdzałem i nic nie zauważyłem, nawet wąchałem czy nie śmierdzą spalenizną i też nie.

Zaczęło się od tej gry, normalnie z 3 razy przeszedłem ją i 3 razy w tym samym momencie mi się komp na chwilę wyłączył i potem włączył.

A teraz podczas grania w nią poczułem smród więc szybko wyłączyłem grę, szybko everesta i wyłączył się, ale z tego co pamiętam i zobaczyłem temperatury były w porządku … ale nie wiem bo się wyłączył .

Też raczej obstawiam, że padł zasilacz niestety.

Ale lampka w płycie się pali gdy zasilacz włączę

A może procesor czy płyta ? A może karta graficzna ?

Lampka się pali… ok, dociera do niej jakieś napięcie, ale gdzie reszta prądu?

Może płyta? Może procek? Może grafika, może nawet kabel od monitora zwiera, my za ciebie tego nie sprawdzimy. Tak jak napisałem wcześniej, w takim przypadku musisz sam sprawdzić poszczególne elementy przy pomocy drugiego komputera.

Zasilacz w takim razie zaniosę do sklepu komputerowego gdzie pracuje kolega i sprawdzi go.

Niestety ja nie mam gdzie go sprawdzić, mam jeszcze dwa laptopy ale na nich nie sprawdzę .

■■■■■■■ : / Zawsze w weekend musi coś walnąć : /

Wtedy jak walnął to też w weekend : /

Dodane 14.11.2010 (N) 13:18

Coraz bardziej uważam, że płyta główna jest winowajcą wszystkiego …

Dodane 15.11.2010 (Pn) 14:07

Tak to zasilacz padł : /