PC resetuje się co jakiś czas

Witam mój komputer resetuje się w przeróżnych momentach użytkowania. Zdarza się że gram na nim 2h i jest ok a kolejnego dnia zanim się włączy następuje kilka resetów. Potrafi działać 5 minut i zresetować się kolejny raz albo działać bez zarzutu. 

Specyfikacja:

Asrock m3a770de

athlon II x4 635

radeon HD 5770

Goodram 4GB 1333MHz 2x2GB

Corrsair CMPSU-400CXEU

Nie mam zielonego pojęcia jak zdiagnozować przyczynę dlatego proszę o pomoc.

Jak przedstawiają się temperatury w komputerze? Możliwe że także z RAM’em są problemy. Sprawdź je programem MEMTEST 

Od kiedy pojawiły się problemy? Sprawdź czy wszystko dobrze dociśnięte (kable, karty, RAM, zasilanie). Jeśli to nie pomoże, możesz rozebrać cały komputer i złożyć na nowo, zwracając uwagę na dociśnięcie wszystkiego jak należy.

Problem występuje od dawna. Czyszczenie z kurzu, sprawdzanie czy wszystko jest na miejscu, wypinanie grafiki, ramu, dysku, przewodów od zasilacza itp nic nie daje. Tylko procesora nie ruszałem bo pasty nie mam. Temp ze zdjęcia w spoczynku mogę zrobić stres test na życzenie?

post-181999-0-48141400-1442339406_thumb.

No to chyba zostaje mozolna podmiana każdego z komponentów i sprawdzenie, czy to on powoduje problem. Zasilacz, RAM, mobo itd. Sam miałem podobny problem, też z Athlonem i ostatecznie się poddałem, bo konfiguracja miała już swoje lata i stwierdziłem, że szkoda czasu. Ale tu może warto byłoby jeszcze zawalczyć?