PC restart po 2 sekundach

Witam, po próbie instalacji win 10 z pendriva komputer wogóle nie chce startować. 

Win 10 nie ruszył, pokazał tylko błąd NTFS_FILE_SYSTEM i następowały restarty. Chciałem sformatować dysk z płyty win 7 ale już sie nie dało nic zrobic. Restart za restartem. Zauważyłem, ze wiatrak procesora startował z sekundowym opóźnieniem i po ok 2 sekundach sie zatrzymywał. Po tym następował restart. Poodpinalem wszystko, został zasilacz, płyta, jedna kość ram i procesor. Startuje, po 2 sekundach wiatrak procesora zamiera, zasilacz pracuje nadal, jego wiatrak sie kręci, po paru sekundach następuje restart. Sprawdzałem na innym zasilaczu o podobnych parametrach (Coirsar), jest dokładnie to samo. Czy to wina płyty, czy procesora? Szukałem podobnych tematów na forach, ale nie znalazłem rozwiązania. 

Specyfikacja całości:

Intel i5 3570K 3,4 GHz, płyta GA-Z77-DS3H, RAM Corsair Vengeance 4x4GB DIMM 1600, zasilacz BeQuiet 600W, grafika Evga GeForce Gtx950, Windows 7. Może ktoś miał podobne doświadczenia. Najgorzej, ze podstawka 1155 nie jest już wspierana i musiałbym wymienić płytę razem z procesorem.

-----------------------edit

Dodam, ze po wyjęciu ramu głośniczek wydaje sygnał dzwiękowy, ciagle pikanie. Reszta bez zmian, tzn. zatrzymuje sie cooler, a po chwili restart.

w bios wejdziesz?

Nie da rady. Na początku problemów, pokazał sie raz, czy dwa ekran płyty głównej, pózniej na samej gorze tylko nazwa typu biosu, coś w rodzaju DualBios uefi, coś tam jeszcze w jednej lini i to wszystko - restart. Na kilkadziesiąt prób, może 2 razy ten ekran wyświetliło na chwilkę.

może problem jest z ramem, włóż inną kość w inny slot na płycie

jak to nie pomoże to chyba jednak coś z płytą główną ale to też pewny nie jestem

Próbowałem z ramem. Ale pytanie, czy z wyjętym ramem wiatrak procka powinien sie zatrzymać? I czy uszkodzona płyta dawałaby sygnał dzwiękowy o braku pamięci ram?

jeśli całkiem wyjmiesz ram to płyta powinna piszczeć

No właśnie piszczy, ale nie wiem, czy to oznacza, ze jest dobra, a procesor padł?

a sam ram i zasilacz to też piszczy?

Procesora nie chciałem ruszać. Masz na myśli odpięcie zasilania procesora? Ciekaw jestem ile takich prób zniesie zasilacz?

Odłącz wszystko (dyski, cd, urządzenia usb) poza jedną kością RAM i wtyczkami ATX CPU 4/8pin i ATX 24 pin, następnie sprawdź czy restarty wciąż występują.

Tak zrobiłem, końcowy opis restartu dotyczy podanego przez Ciebie przykładu.

zdjalem tez procesor: wiatrak zasilacza zaczyna sie kręcić i zaraz przestaje, restart nie następuje. Nie ma żadnych sygnałów dźwiękowych. Jest tak zarówno przy jednej kości ram, jak i bez ramu. Czyli podsumowując sama płyta z zasilaczem: następuje krotki rozruch i cisza. Dodam, ze do płyty mam włączony tylko power i sygnalizator audio, żadnych innych wskaźników, czy diod.

Jeśli masz dualbios to przywrócić go, jeśli to nie pomoże to bym obstawiał że to wina płyty głównej

Tylko jak to zrobić. Wyjmowałem baterie z płyty. Ja przywrócić Bios w inny sposób?

Chyba wszystko sprawdzałeś poza CPU… 

Wyjmij go sprawdź piny, gniazdo, stan pasty i radiatora…

Możesz załączyć zdjęcia pinów i gniazda

 

IMG_0299.thumb.jpg.3eec2d9408ffe35d8588a

 

Wizualnie wygląda ok.

http://sans.nazwa.pl/foto/1.jpg

http://sans.nazwa.pl/foto/2.jpg

http://sans.nazwa.pl/foto/3.jpg

http://sans.nazwa.pl/foto/4.jpg

http://sans.nazwa.pl/foto/5.jpg

Po zdjęciu procka musisz zmienić pastę termoprzewodzącą. Kurdelebele… wygląda to ok na zdjęciach… ;-(

PC odpalałeś po odłączeniu wszystkiego bez k. grafiki… tak?

 

Odłączyłem co się dało. Została płyta z prockiem, jedna kość ram i zasilacz oczywiście. Nie mam pod ręka pasty. Jutro spróbuję. Ale czytając o podobnych przypadkach, to raczej pasta nie pomoże. Gdyby tam nic nie było, to może… Zresztą procesor nie może się przegrzać w 2 sekundy. Na radiatorze nie czuć żeby nawet był ciepły. Zestaw ma dopiero 2,5 roku.

Jeśli procesor nie ma chłodzenia to się przegrzeje w 2 sekundy. Znam taki przypadek kiedy nóżka od radiatora się zerwała. Ale tu raczej nie wina chłodzenia.

Zadzwoniłem do serwisu i udało mi sie zresetować Bios. Dla mojej płyty trzeba trzymać wciśnięty włącznik na obudowie i włączyć zasilacz. Trzymamy wciśnięty aż nastąpi sekwencja kilkukrotnego restartu i na ekranie wyświetli sie update Bios. 

Wiec to nie wina sprzetu tylko win 10 załatwił mi Bios.

Dzięki za dyskusje:) temat można zamknąć.