PC się nie podnosi ze stanu wstrzymania HELP!


(Remikk70) #1

Po przejściu w stan wstrzymania nie ważne czy po 5 sekundach czy po 20 minutach komputerek się nie podnosi. Żyje, ale nie uruchamia ekranu, wiec w zasadzie nie wiem w jaki jest stanie. Wyłączam go z palca , a potem ponowne włącznie Ustawienia w opcjach zasilania biorąc na logikę są właściwe. Nie jest zaznaczone zatrzymanie systemu ani dysków - mam to ustawione na NIGDY. Sytuacja zaistniała po zmianie zasilacza na niby lepszy markowy Topower he he he. (właściwie podłączony)

Co WY na to jakieś wskazówki poproszę. Temat dla mnie nowy.

Dziękuję.


(McDracullo) #2

Pomierz mu napięcia. Co miałeś wcześniej?


(enjoypoznan) #3

Może ten nowy jest za słaby?? Czy podczas stanu wstrzymania wentylatory się kręcą?


(Remikk70) #4

Wcześniej do wczoraj ten sam konfig dziwigał na plecach wyszydzany często i gęsto Feel 350. Teraz mail być lepiej. A tu kupa

Napięcia pomierzyłem na linni 12V sąna granicy normy 11,52 V na 5 woltowej 5,05 czyli można by przyjąc, że nie powinno to być przycznyną >Pomiary wykonane profesjonalny dokładnym miernikiem firmy FLUKE wiec nie ma mowy o skusze.

Knfig biurowy P4 D plus karta biurowa GF 6200LE i do tego żadnego wyposazenią w budzie tylko jeden HD , DVD Podczas wstrzymania wszystko sie kręci . Wentyl na procu i na zasilaczu.


(enjoypoznan) #5

Stanowczo za mało.

A ten nowy zasilacz jakiej firmy i o jakiej mocy ??

Jaką masz płytę główną ?? Chodzi mi głównie o firmę.

W Gigabytach jest tak że podczas stanu wstrzymania wszystko się kręci. W Asusach rozłącza zasilanie na wentyle ( linia 12V)

Skoro przed wymianą zasilacza było dobrze to odpowiedz masz prostą.


(JNJN) #6

Pomiar napięć zasilacza wykonaj tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809


(Remikk70) #7

Zasilacz to nowiutki Topower SP12 kupiony przed wczoraj w Zenfiście.

Napiecia mierzę właściwie , w koncu to moj zawód . Sprzętu użyłem też profesjonalnego, a nie przenośnych mierniczków. Stacjonarny multimetr FLUKE kosztuje tyle co przyzwoity samochów, jest świeżo po legalizacji.

Kurde problem jest chyba gdzie indziej ?

W stanie wstrzymania PC żyje , proc pracuje , wentylator w zasiłce też. Klikanie myszką i na klawiaturę ni budzi komputerka do pracy.

Macie jakieś pomysły. Zostało mi tylko skrobnąć maila do Zenfista i złożyć reklamacje Zobaczymy czy profesjonalnie do tego podejdą. ???


(JNJN) #8

Może sprzęt masz dobry,ale pomiar linii zasilania 12 V jak i reszty powinno się robić pod obciążeniem - link i napięcie na linii 12 V powinno wynosić min 11.6V.

A zobacz na starym,innym zasilaczu jak się zachowuje komp.


(Remikk70) #9

Pomiar oczywiscie robie przy obciążonym kompie i tam gdzie to sie powinno robić . Ta sam konfiguracja ze starym 350 W Feelem II i nie ma problemów . podnosi się ze stanu wstrzymania, a napięcie przy obiciążeniu kompa nie spadało poniżej 11,8 V , o czym kiedyś na forum pisałem .


(enjoypoznan) #10

Ten zasilacz musi byc lipny skoro przed wymiana było dobrze.