PC się nie wlącza

Witam…

Mam taki problem:] Oddałem ostatnio kompa do serwisu ,aby zmienili mi chłodzenie. Dziś dostałem go z powrotem. Jako ,że jest to procesor amd phenom 955 BE chcialem odrazu przejść do OC… I to był mój bląd :frowning: Jestem w tym kompletnie zielony…Nie potrzebnie się za to wziąłem.

Dobra przejdźmy do sedna. Zmieniłem CPU Ratio na 3600mhz. Dałem opcje save&quit czy coś takiego. No i po tym komputer nie wstał.

Przypomnialem sobie ,że juz tak raz miałem. Wyłączyłem kompa i ponownie wlączyłem. Pojawil się komunikat OC failed czy coś w tym stylu. Dałem “run system”

i pojawił się BIOS. To wlaśnie wtedy zamiast dać opcje restartu opcji (tak jak kiedyś) to zmienilem CPU ratio na 3406mhz… Oczywiście dałem opcje save and quit;] Komp tak samo jak po zmianie na 3600mhz nie wstał(czarny ekran)

Pomyślałem,że wylączenie i wlączenie komputera i tym razem pomoże. Niestety przeliczyłem się. Tym razem nie wyskakuje zaden komunikat “OC failed”! Nie ma nawet żadnego odgłosu(tego pikania) przy wlączaniu się kompa :frowning:

Odwiozłem do serwisu.Powiedzieli,że zobaczą na niego dopiero w poniedziałek.Nie niemniej jednak martwie się ,że coś się uszkodziło… Komputer jest dość nowy więc mam na niego gwarancje. Ale czy ona obejmie coś takiego? Jak myślicie co się mogło stać?

Czekam na odpowiedź.

edit: nie wiem czy to potrzebna informacja ale płyta główna to Asus m4a87td evo.

Jestem pewny,że gdybym dał opcje restartu bios’u zamiast zmienic cpu rationa 3406 to komp normlanie by działał(tak jak kiedyś)

Moim skromnym zdaniem, to może być płyta główna. Ale nie jestem pewny.

Mam nadzieje ,że w serwisie sobie poradzą… Gdyby się okazało ,że płyta główna uwalona (jest to możliwe?) to co z gwarancją?

Wystarczyło zresetować BIOS zworką, wyciągnięciem bateryjki lub nawet kombinacją klawiszy, ale jak komputer oddany do serwisu to przepadło.

Własnie wyciągnij bateryjkę ale nie na za długo

:slight_smile: Mają w poniedziałek zadzwonić;p Ale w sumie myśle ,że sobie poradzą i sami to zrestartują ( a wy jak myślicie?)

Czemu w ogóle tak się stało…Jak mam ten procesor podkręcić,żeby takich rzeczy w przyszłości nie było.

Kombinacją klawiszy? Móglbyś to wyjaśnić?

A co się stanie jak wyjmę baterię na dłużej?

:roll:

Na przyszłość, to nie bierz się za overclocking. Po co Ci to? Za te pieniądze, co straciłeś i jeszcze stracisz miałbyś już szybszy procesor.

Dodane 26.02.2011 (So) 14:30

To Ty napisałeś!

Hmm ;] Specjalnie kupiłem procesor z odblkowanym mnożkiem. Wszędzie jest napisane ,że taki procesor banalnie się podkręca.

Nie ma co już płakać nad rozlanym mlekiem. Mam nadzieje ,że w poniedziałek zrestartują tego biosa i wszystko będzie ok. Chyba dużo za to nie wezmą?

Pytałeś o kombinacje klawiszy, więc odpowiem ci, że też mam Asusa i u mnie pomaga przytrzymanie Insert przy stracie lub wciśnięcie Alt+F2. Na mojej działa jeszcze taki trik, że jak przesadzę z O/C i komp ma problem, żeby wstać to wyłączam go z prądu na 10s, włączam i odcinam zasilanie po 2-3s, płyta z automatu wraca do standardowych ustawień.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki: )

Duża jest różnica przy ramach ddr3 dual channel a single channel?

Mam na myśli sprawność działania systemu no i oczywisćie różnice w grach

Miałem kiedyś płytę MSI pod AM2, z serii neo, chipset nvidii, nie pamiętam już dokładnej nazwy. Gdy się przesadziło z ustawieniami OC i komputer startował z czarnym ekranem, wystarczyło go 3 razy włączyć i wyłączyć. Pojawiał się napis overclocking settings failed i przywracały się domyślne ustawienia biosu. Podejrzewam że w nowych płytach jest podobnie, tzn wystarczy odczekać chwilę i powinny się przywróci ustawienia domyślne.

Włączałem i wylączałem z 15 razy…

Kurcze:) Dziwi mnie czemu nie moge dać taktowania na 3600mhz…

W ogóle tam nie było opcji np x13 :wink: Odrazu wybierało się taktowanie np 3200 3400 3600mhz itp…

Bo kręci się stopniowo a nie od razy bóg wie ile