PC się włącza o 03:00 w nocy

Witam,

Co jakiś czas odkąd zacząłem hibernować komputer zamiast go wyłączać, mój komputer sam się włącza o 03:00 w nocy. Najprawdopodobniej jest to Windows Update, które chce zainstalować aktualizacje. Dlaczego dzieje się tak tylko na PC skoro mam 2 laptopy i na żadnym coś takiego się nigdy nie zdarzyło ?

Nie mam z tym żadnego problemu pod warunkiem, że skoro się sam włączył to niech się i sam wyłączy. Da się to jakoś ustawić ?

O godzinie 3:00 w nocy są instalowane aktualizacje systemu. Wejdź do Windows Update i zmień godzinę ich instalacji na taką o której zazwyczaj komputer będzie włączony.

Właśnie mnie się podoba 03:00, bo wszyscy śpią, nikt komputera nie używa i mi nic nie spowalnia, nic nie wyskakuje i nic nie zawraca dupy. Problem jest taki, że jak się włączy to niech się i wyłączy a nie chodzi całą noc.

Zna może ktoś na to receptę ?

Odłącz z prądu na listwie i masz spokój w nocy :wink:

W takim razie otwórz Harmonogram zadań. Zrób nowe zadanie, ustaw, że program ma się uruchamiać codziennie o np. 4:00 w nocy z założeniem, aby nie wybudzał on maszyny. Następnie wskaż program “C:\Windows\System32\shutdown.exe” z argumentem /s lub -s (czyli zamykanie komputera) i tyle w temacie.