PC Tools Firewall Konfiguracja

Potrzebuje opisu konfiguracji to w/w Firewalla.

I przy okazji mam pyatanie czy zostać przy nim czy wymienić na Comodo FW

wymienić na comodo

Comodo obecnie rozrósł się i zawiera w sobie również Antywirusa. Sam w sobie program jest bardzo dobry, ale wkurzające są w nim aktualizacje - ściąga jakieś ogromne pakiety, aktualizacja trwa długo, a podczas niej strasznie mieli dysk twardy. O ile w przypadku zwykłych dysków to nie problem, to w przypadku dysków SSD jest to problem, ponieważ nadmierna aktywność zmniejsza żywotność tej pamięci.

Z darmowych rozwiązań chyba najlepszym wyborem jest kombinacja Avira + Outpost. Osobiście wyłożyłem kilka złotych na ESET Smart Secuirity (bardzo fajny pakiet, ale trzeba zajrzeć do ustawień - najlepiej ustawić tryb interaktywny dla firewalla oraz wyłączyć automatyczne operacje na wykrytych zagrożeniach)

Oczywiście wiem że Comodo ma AV (używałem ale zrezygnowałem ponieważ często generowała fałszywe alarmy np wirusy w plikach gg, nero expres - ps sprawdzilem te pliki na virustotal i nic nie było

Ale to Heu. bardzo czułe i nic więcej :] Ale głównie chodzi mi w tym temacie o dobrą konfiguracje PC Toolsa. A co do Outposta używałbym ale nie ma polskiego interfejsu. A w firewallu powinien być (przynajmniej dla mnie) bym wiedział co robie. W Avirze nie potrzebny tak bardzo bo to podstawowe funkcje :] Interesuje mnie tylko darmowe rozwiązania

Pozdrawiam !

Witam.

Tutaj masz co nieco wiadomości o konfiguracji zapór sieciowych:

http://technologie.gazeta.pl/technologi … 64823.html .

Zajrzyj jeszcze raz na dobreprogramy.pl, ale tym razem trochę uważniej :wink:

W komentarzach pod Outpostem Free ktoś umieścił link do forum Aviry, gdzie znajduje się spolszczenie do Outposta.