PC vs Konsole

Jak wiadomo fani PC i konsol kłócą się miedzy sobą że PC potrafi to a konsola nie i oraz że użytkownicy konsol są … A użytkownicy PC to grają tylko w FPS :wink: itp., itd.

Chciałbym poznać wasze zdanie na temat sporu PC vs Konsole

Powiedziałbym, iż konsole służą głównie do grania (przecież po to są), a PC raczej wykorzystywane są do zbierania informacji (komunikacja z internetem).

To tak jakby porównywać komórkę z PC.

Przez SKYPE można rozmawiać za darmo,a przez fona nie.

Zaś telefon możemy zabrać ze sobą wszędzie,a kompa nie (biorę pod uwagę blaszaka a nie laptopa) :wink:

Takie jest moje zdanie :lol:

dla mnie jesli chodzi wyłącznie o gre to konsola jest lepsza od PC

Dla mnie Piecyk ma przewage na konsolami, ma o wiele więcej możlowiścia a co najważniejsze to PC można do neta podpiąć :wink:

A co najważniejsze niektóre konsole też już umożliwiają surfowanie po necie :stuck_out_tongue:

Jedyne co mi sie podoba w konsolach to to ze producenci gier przystosowują się do sprzętu a nie jak to jest na PC’cie na odwrot

Jeżeli lubisz grać w gry typu: Sterowanie PAD

Tekken, Boks, Auta, Formula 1 - ogólnie cały sport extremanalny, platformowe, coś w stylu Tomb Raider, RPG, Symulacyjne Star Wars, VipeOut >>>> to konsola najlepiej się nadaje do tych gier, płynność grafiki i wykorzystane gry na możliwości całej mocy konsoli, a w PC robią gry dla wszystkich graczy czyli średnie wymagania.

Jeżeli lubisz grać w gry typu: Sterowanie klawiatura i mysz

Quake, Unreale, Call of Dutty, strategie, ekonomiczne, RPG - to tylko PC

Jeżeli masz PC-ta to kup sobie dodatkowo konsole, albo (…)

i PlayStation 3, zobacz sobie dane technicczne konsoli i PS3 vs XBox 360 :slight_smile:

w praktyce konsola zawsze będzie mieć przewage nad PC jeśli chodzi o grafike, dynamicznośc i nie trzeba wymienić sprzetu… dziś konsole zamieniaja sie powoli w “kompy”, możliwość połaczenia z netem, dyski twarde itp. Gry na PC powinny przestać wychodzić, jak chcesz pograć kup konsole i ciesz sie naprawde dobrą grafiką przez 5-6 lat! Chcesz porobic coś innego kup PC’ta!

Konsole do gier!

PC do reszty!

jezeli ktos chce tylko grac to kupuje konsole,wtedy sie nie martwi o nic,wszystkie gry mu chodza,nie to w co w PC ze ma sie za mało ramow,czy karta graficzna za slaba

PC też do gier 8) pograj w np. quake na konsoli… albo w Age of Empires… ;]

Czy ja przespałem ostatnie 15 lat :?:

przykro mi bardzo ale cię rozczaruje, ale na Konsole wyszło Bardzo Dużo gier RPG, więc nie rozumiem skąt taka wypowiedz :?

no chyba że uważasz za RPG gre taką w której jest 15tyś. tabelek ze statystykami danego bochatera, masz 150tyś. rodzajów tego samego miecza, 250tyś. takich samych zbroi, to ja przepraszam :?

a co do tematu

Konsole będą lepsze do grania, bo z taką myślą zostały stworzone.

PC miał byś i nadal niby jest kupowany do nauki, a i tak Bardzo dużo ilość jest wykorzystywana do grania, ale czy opłaca się wydawać 10.000zł na koma aby pograć w 1 gre :?: ,

ja bym wolał kupić dobry 42" HDTV+X-Box’a360 za jakies 6500zł i mieć 3500zł na gry i nie bawić się w dokupywanie ramu, drugiego dysku i nowej karty graficznej, bo stara nie może pociągnąć gry :frowning: .

Takie uwagi sobie zachowaj dla siebie. Gry na PC przestaną wychodzić jak się to ich producentom przestanie opłacać na co się nie zanosi 8) Po co mieć w domu 10 skrzynek, jedna do gier, druga do programów, trzecia dla filmów, a czwarta do prania jak można mieć wszystko w jednym? Zresztą każdy robi co chce ;]

I już zaczyna się wojna… :roll:

A konsole ile kosztują? Next-geny będą kosztować tyle, co wysokiej klasy nowy PC… o cenie gier nie wspominając (na komputer gry kosztują do 150zł, doskonałe tytuły można kupioć za 60)… a konsolowcy ile płacą za gry? ;]

Moim zdaniem konsole są dobre do granie, ale nie w FPP

:roll:

Komputer jest dobry do granie ( w FPP ) no, ale cóż każdy ma swoje zdanie.

Więc dlatego lepiej mieć blaszaka i konsole :mrgreen:

Nie ośmieszaj sie :wink: Obecne konsole to domowe centrum rozrywki, i oprucz prania zobią wszytko, pograsz, zobaczysz film, posłuchasz muzyki

hmm to w gry FPP nie mozna pograc na konsoli? pozatym, sa zestawy umozliwiajace podłaczenie kalwiatury i myszki do konsoli wiec w czym widzicie problem? W tym że np. HL2 nie wyszedł na konsole? no i własnie to jest to, producenci wola dodatkowo zarobić robiąc cos na PC niż wypuścic cos na konsole… a szkoda, kiepskie maja podejście…

A PC nie? Poza tym gry na konsole są drogie, na PC jest przede wszystkim multiplayer.

Dziwisz sie? Ile osób ma konsole, a ile PCty.

taki Xbox360 kosztuje około 1400 zł a PS3 jeszcze więcej, dlatego wole dołożyć troche siana do kompa a oszczędzać na grach, bo wydoawać 300 zł na gre na PS3 to za tyle mam 3 dobre gierki na kompa :smiley:

Fakt że można kupić PC za 2000zł, ale nie wydaje mi się żeby dało się na nim grać w najnowsze gry,ani tym bardziej w gry które wyjdą za 2-3 lata.

Na konsoli nie ma czegoś takiego, poprostu wkłada się płytke z grą i gra, żadnej instalacji, żadnego bawienia ze sterownikami, nie tżeba się martwić o RAM czy karte graficzną.

A niby drogie gry, dajcie spokuj jak się nie podobają ceny to na allegro można spokojnie kupić najnowsze tytuły na X-Box’a 360 za 100-150zł,

nieco starsze można spokojnie kupić za 50-75zł, więc nie widze w tym żadnego problemu.

owiele wiecej ludzi posiada konsole niż kompy GŁÓWNIE do gier… pisze oczywiście o innych krajach a nie naszje ojczyźnie… bo tu zacofanie jest i kazdy marudzi na zarobki i jakie te gierki, programy drogie… kazy by chcial “za darmo” ale robić to nie ma komu…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=106927

^ myśle że ten temat potwierdza wyższość konsoli nad PC jeśli chodzi o kwestie gier…