Pc Vs Xbox 360 - Kilka Pytań O Klocka

Witam. Zastanawiam się nad modernizacją PC lub zakupem X360. Nie miałem wcześniej żadnej konsoli. Powód jest prosty. Upgrade PC jest za drogi, za szybko wychodzą nowe podzespoły, a producenci gier tylko na tym żerują. Kupisz dziś grafikę za dwa miesiące nie obsługuje już jakiejś technologii ( dx :*). Kolejna przyczyna to Vista i DX tylko dla niej, nie znoszę tego systemu i nie mam zamiaru na niego przejść, ale pewnie zmusi do tego DX jeżeli zmodernizuję PC.

Jak jest z grafiką na Xbox ? Chodzi mi głównie o gry sportowe bo tego mi brakuje. Ogólnie nigdy nie zależało mi na grafice w FPS, ale w grach sportowych nie mogłem patrzeć na FIFA 07/08, które wyglądają obrzydliwie i nie dają mi żadnej radości z gry. Lepiej ma się NBA i NHL - który zawsze najładniej się prezentował pod względem grafiki.

Czy na konsole też wychodzi taka kaszaniasta FIFA (grafika) czy jest znacznie lepiej. Mordobicia wyglądają ładnie (PS2@soul calibur 2 :*).

Czy znacie jakieś www z gameplayami z klocka, jakieś screeny z gry ( nie rendery ! tylko REAL ).

Jak wyglądają konsole pod względem technicznym, czy są jakieś awarie, problemy z temperaturą podzespołów. Jak jest z grami, ceny, grafika, dostępność.

Czy do Xboxa360 można podłączyć mysz+klawiaturę i grać w FPSy tak jak na PC ? Jeżeli tak to czy może to być mysz/klawa od PC.

Jak wygląda gra online ( są jakieś opłaty ? czy tylko za łącze). Wasze opinie, sugestie i przemyślenia mile widziane.

Zapraszam do kulturalnej dyskusji na temat bez zbędnych oft.

Moim zdaniem xBOX który kosztuje prawie 1400 zł jest lepszy w grach typu NFS, NBA FIFA itd… jednak aby ładnie wszystko chodziło potrzeba super telewizora 32 cale…

za 1400 kupisz już komputer nawet do gier. Może nie na najwyższych detalach ale zawsze. Zaznaczam że te gry co wymieniłeś nie mają super grafiki. A przy kompie możesz internet podłączyć i w ogóle… Jest jakiś lepszy moim zdaniem.

Akurat nfs a mianowicie carbon był najgorszym portem na pc wszechczasów a mimo to bez problemu chodizł na przyzwoitych 4 letnich pc’tach… Jeśli teraz kupisz grafike highendową wspierającą nowestendardy (dx10 opengl3), to z powodzeniem odpalisz każdą gre w przyzwoitej rozdzielczości i za 2 lata, może nie na max detalach, ale po to jest postęp technologiczny żeby z nowego sprzętu korzystać… Poza tym xbox’y warte zakupu są dopiero powyżej 2k zł a i one bardoz przypominają kamień gdy postawimy obok nich pc’ta… Jeśli chodzi o zużycie energii to konsole wcale nie są lepsze…