Pc wlączający się na "krótko"

niedawno kupiłem:

procka, płyte gł, zasilacz, pamięc RAM, grafike

zalożylem procesor… włożylem RAM’y i grafike następnie podpiolem dyski i napędy, przyszedł czas na podpiecie kabelków od obudowy do płyty gl. z tym mam problem, wsadziłem kabel od Power’a (podpisany był M/B SW) do płyty reszta kabli mnie nie interesuje (chwilowo). wciskam POWER komputer zaskakuje, widac to po rozruchu wiatraków i zasilacza, nagle wszystko pada tzn. wyłacza się wszystko co chodziło. Czynnośc ta nie przekracza 1 sekundy…

ktoś ma jakiś nie głupi pomysł na rozwiazanie tego to prosiłbym coś tu napisac …

Jaki zasilacz? Myślę, że to mógłby być jedyny problem.

Generalnie podaj jakie podzespoły.

athlon 64 am2 3500+ BOX

Asus M2V

1 GB 800 mhz

gf 7900gs

CHIEFTEC 400W

2 napedy

1 dysk (40 GB)

Witam mialem identyczny problem i okazalo sie ze zasilacz jest dziabniety, reklamuj jak mozesz. Pozdrawiam

troche dziwi mnie to poniwaz tydzien temu kupilem nowke CHIEFTEC’a 400W

zasilacz pieknie chodzi na moich starszych podzespolach (athlon 1.8, 512 RAM’u radku 9550)

przed chwila odpiolem wszystko co było zbędne (grafike, dysk, napędy) nadal problem istnieje…

ja tez kupilem nowke i po kilku chwilach komp zalaczal sie na ok 2 s

Słyszałeś głosy :D, alarmy np. długi pisk.

żadnych dzwięków nie bylo…

sprawdzalem ta plyte gł. na codegen 350 W to samo :confused:

Sprawdź płytę. Osobiście lubię Asusy, ale zdarzają się im buble fabryczne.

:mrgreen:

Pewnie się wyłącza ze względów bezpieczeństwa przed spaleniem. Zobacz czy na 100% wszystko dobrze podpiełeś.

to żeś ja sprawdził. Wsadź coś lepszego.

Złączono Posta : 30.10.2006 (Pon) 23:45

Wszytskie zworki na płycie dobrze poustaiwane. RAmy itp. powkładane prawidłowo?

w tej chwili jest podpiete:

-ramy

-procesor (1 raz w zyciu zakladalem prosesor, przy zakladaniu wszystko poszlo gladko nic na siłe itp.)

a co do zworek to mysle ze jak plyta gl. wychodzi z produkcji to jest gotowa do odpalenia bez dodatkowego przelaczania i zdejmowania zworek…

A zamontowałeś radiator i wentylator na procesorze ?

oczywiscie ze zamontowalem takim laikiem znowu nie jestem ;p

podpiolem do plyty gl. HDD LED i POWER LED…na obudowie swieci sie dioda od HDD a POWER nie daje oznaki pracy…moze wina tkwi w procesorze ? ?!

Może spójrz jeszcze raz uważnie do instrukcji od płyty głównej i zwróć uwagę na to jak powinny być podpięte te kabelki od obudowy.

Sprawdź czy dobrze zamontowałeś procesor --> czy nic przy nakładaniu radiatora na procesor nie ukruszyłeś. Ja gdy pierwszy raz montowałem Athlona to nic się nie stało, ale za drugim razem jednym nieuważnym ruchem ukruszyłem róg jądra i było po procesorze. Dla pewności zdejmij radiator z procesora i sprawdź stan tego podzespołu.

zdjąłem radiator wyciagnolem procka i wyglada on tak

http://img428.imageshack.us/my.php?image=procekyk2.png

nie widac aby cos sie ukruszylo albo cos w tym stylu… ale widac takie jakby odparzenia po wszystkich 4 stronach procka

co wy na to ?

Ten procesor jest nowy czy używany ? Oglądałeś go przed zamontowaniem i wyglądał tak samo. Trochę na tym zdjęciu słabo to widać. :frowning:

procek nowka !!

zdjecie w powiekszeniu http://img432.imageshack.us/my.php?image=procek1pe1.png

Czy proc jest zimny nawet jak się włączy na sek. to powinien się troche rozgrzać. Te zdjęcia to chyba robione z telefonu ciężko coś zobaczyć. Najlepiej jak byś miał możliwość sprawdzenia każdego podzespołu oddzielnie bo tak na oko to według mnie proc lub płyta. zobacz czy odpali sama płyta, a później włóż np. proca.