PCI DEVICE niedziałająca zintegrowana karta ;/

Witam

Zapewne wielu z was miało ten problem. Szukałem na google, widać że problem jest dość powszechny. Niestety żadna z tamtych porad mi nie pomaga.

Otóż ostatnio mam problemy z dzwiękiem ;/ Komp podczas ładowania windowsa się resetuje… Uruchamiając w trybie awaryjnym i beż żadnych usług serwisowych udało mi się go odpalić. Jednak nic nie działa bez zakładki “services”. Więc włączałem je po kolei (za kazdym razem reset, dużo czasu poszło ;p) doszedłem do tego że winna resetów jest usługa “plug&play”… Mój wybór padł na kartę dźwiękową Sound Blaster Live!. Używam jej od lat jeszcze z poprzedniego kompa :stuck_out_tongue:

No więc sytuacja wygląda tak że kiedy karta jest w slocie to komp się resetuje podczas uruchamiania. Czasem gdy przełożę ją kilka razy po slotach pci to komp jakos odpala i wszystko śmiga idealnie. Jest dźwięk… Jednak jest to strasznie uciążliwe i dziś już po prostu nie mam siły tego robić…

Mam 2 systemy na kompie. Orginalnego XP Pro SP2 na którym karta działa bez problemu… Mam też ściągniętego z neta jakiegoś przerobionego XP SP3 na którym pracuję od około 2 lat i do niedawna wszystko było ok. Wiem, wystarczy wrócić na orginalnego sp2, zwłaszcza że mam go zainstalowanego na kompie. Problem jest taki że wszystko co najpotrzebniejsze mam zainstalowane na tym sp3. I najważniejsze to mam program który odpala się tylko gdy wykupi się licencję. Licencja opiera się na HARDWARE FINGERPRINT… więc po zmianie systemu HF też się zmienia i program nie będzie działał. A jest mi on naprawde niezbędny.

Wpadłem więc na pomysł by uruchomić zintegrowaną dźwiękówkę która na sp2 instaluje się automatycznie a na sp3 niestety jest PCI DEVICE z znaczkiem wykrzyknika. Jak ją zainstalować? Instaluję cały soft z płytki dołączonej do kompa… Jednak wydaje mi się że te sterowniki nie sa najlepsze…

Wyczytałem w internecie że trzeba zainstalować sterowniki do chipsetu. No tak tylko skąd je wziąć. Niestety nie znam producenta płyty głównej. Nie podpisał się na płycie. Na płycie wyszukaem że jest to 671T-M. W everescie nie widnieje nazwa.

Jak zainstalować tą kartę?

Dodane 02.07.2009 (Cz) 12:49

No dobrze wiem już że jest to płyta “ECS 671T-M”

Niestety na ich stronie do sciagniecia tylko bios, sterwniki audio które nic nie zmieniły i vga których nie potrzebuję…

Całkiem możliwe, że coś zostało z niego usunięte, a objawia się błędem.

No ale 2 lata działało bez zarzutu więc myślę że nie w tym probem.