PCI-E czy AGP

Witam! Czy istnieje duza roznica miedzy kartami graficznymi laczonymi poprzez PCI-E a AGP? Czy podobnej klasy karty beda pracowac inaczej na tych połączeniach?

Róznica jest obecenie zadna… Poprostu AGP jest już stare a producenci sprzetu musza na czymś zarabiac 8) Róznicy nei ma żadnej gdyż przepustowosc lacza PCI-E jest wieksze ale zadna karta (i zadna gra!) nie wykorzystuej takich zasobow. Jednak jezeli chcesz wymienic kompa i zastanawiasz sie nad PCI-E i AGP to wybrał bym na nowszym zlaczu gdyż bedzie bardziej przyszlosciowe (no chyba ze MOBO bedziesz wymieniał razem z karta graficzna).

Aha zapomniale jeszcze powiedziec ze złacza PCI obslugja technologie SLI czego w przypadku AGP nei zaznasz!!

PCI-E jest szybsze :slight_smile:

Ale tak jak juz kolega wspomnial wyzej , niema jeszcze takiej gry ktora by potrzebywala takiej predkosci … i wydaje mi sie ,ze jeszcze 1 rok niebedzie potrzebowala :slight_smile:

w tej chwili napewno nie :slight_smile:

czyli lepiej kupic karte z PCI-E. w koncu komputera nie kupuje sie co roku. a kto moze wiedziec co bedzie za 2,3 lata? :o

Ja bym polemizował :smiley: , zwróc uwagę chociażby na przepustowość.

Poczytaj sobie to porównanie tutaj

A pokaż mi co ją wykorzystuje?? Mowie na dzien dzisiajszy bo wiadomo ze za kilka lat sytuacja zmieni sie diametralnie.

Kupuj na PCI-E. :smiley:

Porownanie ktore przedstawil misterdam jest do kitu gdyz 3dmarki opieraja swoje wynika na FPS a on nie ma prawie zadnego powiazania z AGP czy PCI. Roznice bedzie widac tylko i wylacznie w czasie ladowania grafiki do pamieci karty graficznej, tzn moze nie tylko ale glownie. Na obecna chwile faktycznie nic nie wykozystuje potencjalu PCI-E ale jesli brac ju nowego kompa to nie ma co sie zastanawiac, inwestowanie w AGP byly by glupota gdyz kazda nowa karta wychodzi juz najpierw (jak nie tylko) na PCI-E. Dopiero gry ktore beda musialy non-stop ladowac olbrzymie ilosci danych do pamieci i ciagle je wymieniac beda mialy przewage w PCi-E wzg. AGP.

I ja się podpiszę pod tym PCI-E bardziej przyszłościowe i tak jak napisał Kobu$$ nie wiadomo co będzie za 2-3 lata (może i to będzie za mało) więc myśl o przyszłości swojego kompa i kupuj PCI-E