PCLinuxOS 2007 - jak nagrać obraz na płytę?

Witam, ściągnąłem właśnie PCLinuxOS 2007 (waży coś koło 697MB) i mam teraz problem, chciałbym nagrać go na płytkę i mam tu niejaki problem…powinienem go wypakować, czy odrazu w takim stanie jaki jest czyli WinRAR nagrać<??> po rozpakowaniu coś koło 2GB więc nie zmieści się na CD…:expressionless:

To nie jest archiwum program WinRAR, to ma rozszerzenie .rar, a ściągnąłeś obraz płyty o rozszerzeniu .iso. Wystarczy nagrać ten obraz na płytę (w aplikacjach do nagrywania danych zazwyczaj jest specjalna opcja nagrywania obrazu płyty)

tomp-90 , wydzielam Twój post oraz odpowiedź na niego, do nowego tematu. Pierwotny wątek, gdzie zadałeś pytanie, służy innym pytaniom.

Istne pytanie-bumerang :glupek2:

Obraz iso to kopia zawartości płyty, nie tylko plików, ale i struktury.

Każdy program do nagrywania płyt ma opcję tworzenia obrazu i nagrywania obrazu (gdzieś w sekcji nagrywania płyt z danymi powinna być opcja nagrania z obrazu).

Po rozpakowaniu niby też można nagrać, ale płyta nie wystartuje przy uruchamianiu komputera.

czyli to co ściągnąłem to normalnie nagrać;>

tak nagraj obraz na płytę.

Jaka jest przyczyna tego, że mi się nie odpala…:expressionless: uwaga! obraz płyty nagrywałem standardowym programem zawartym w Windowsie XP ponieważ nic innego nie miałem pod ręką, a więc czy to może być wina tego<??> do takich rzeczy powinienem użyć raczej takich programów jakby chociaż NERO…

WIęc nie nagrałeś obrazu jako obraz tylko jako dane… To nie ma prawa działać.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, a mógłbyś napisać jaki to program do nagrywania obrazu ISO ma XP?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … lyt+CD/DVD

słuchaj, jaki masz program do nagrywania np. w darmowym programie ashampo burning studio6 masz opcję WYPAL dane na DVD i tego masz uzyć, jednak jeżeli po rozpakowaniu to ma aż 2 gb zmieści Ci się na płytę DVD.