PCLinuxOS 2007 - jak nagrać obraz na płytę?


(Tomp 90) #1

Witam, ściągnąłem właśnie PCLinuxOS 2007 (waży coś koło 697MB) i mam teraz problem, chciałbym nagrać go na płytkę i mam tu niejaki problem...powinienem go wypakować, czy odrazu w takim stanie jaki jest czyli WinRAR nagrać<??> po rozpakowaniu coś koło 2GB więc nie zmieści się na CD...:expressionless:


(Sawyer47) #2

To nie jest archiwum program WinRAR, to ma rozszerzenie .rar, a ściągnąłeś obraz płyty o rozszerzeniu .iso. Wystarczy nagrać ten obraz na płytę (w aplikacjach do nagrywania danych zazwyczaj jest specjalna opcja nagrywania obrazu płyty)


(Kaka') #3

tomp-90 , wydzielam Twój post oraz odpowiedź na niego, do nowego tematu. Pierwotny wątek, gdzie zadałeś pytanie, służy innym pytaniom.


(MaRa) #4

Istne pytanie-bumerang :glupek2:

Obraz iso to kopia zawartości płyty, nie tylko plików, ale i struktury.

Każdy program do nagrywania płyt ma opcję tworzenia obrazu i nagrywania obrazu (gdzieś w sekcji nagrywania płyt z danymi powinna być opcja nagrania z obrazu).

Po rozpakowaniu niby też można nagrać, ale płyta nie wystartuje przy uruchamianiu komputera.


(Tomp 90) #5

czyli to co ściągnąłem to normalnie nagrać;>


(mati75) #6

tak nagraj obraz na płytę.


(Tomp 90) #7

Jaka jest przyczyna tego, że mi się nie odpala...:expressionless: uwaga! obraz płyty nagrywałem standardowym programem zawartym w Windowsie XP ponieważ nic innego nie miałem pod ręką, a więc czy to może być wina tego<??> do takich rzeczy powinienem użyć raczej takich programów jakby chociaż NERO...


(matiit) #8

WIęc nie nagrałeś obrazu jako obraz tylko jako dane... To nie ma prawa działać.


(StG 44) #9

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, a mógłbyś napisać jaki to program do nagrywania obrazu ISO ma XP?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... lyt+CD/DVD


(Dawiddek55) #10

słuchaj, jaki masz program do nagrywania np. w darmowym programie ashampo burning studio6 masz opcję WYPAL dane na DVD i tego masz uzyć, jednak jeżeli po rozpakowaniu to ma aż 2 gb zmieści Ci się na płytę DVD.