PeCet wyłączył się i... w ogóle się nie włącza

Witam,

Jestem posiadaczem 4-letniego komputera (Athlon 1700+. 256 ddr, geforce 2 ;]). Nic ostatnio nie było wymieniane, a w sumie: 3 razy uszkodzony w tym raz płyta główna (Soltek SL75DRV4), zasilacz wymianiany 1.5 roku temu.

Włączyłem sobie CS 1.5, ale zaciekawił mnie reportaż na TVN-ie. Nagle komputer się wyłączył, a nigdy to się nie zdarzało. Teraz próbuje go włączyć to nie zapala się zielona lampka w obudowie, BIOS nie pipczy nic. Robią tylko jeden obrót wiatraki na procesorze i płycie głównej. Wiem, że takie problemy się trudno rozwiązuje.

Co może być uszkodzone, może bateria na płycie głównej (wkońcu nie wydaje BIOS żadnych pisków), może RAM?

Dodam, że mam lekki overclocking procesora o 150MHz w BIOSIE podkręcałem. Ale to już od dłuższego czasu, chyba nie ma to większego znaczenia.

Prosze o pomoc, dzieki z góry

raczej nie

Na początek proponuje odłączyć kompa całkowicie od zasilania i wyciągnąć baterie na około 10-30min , jeżeli jest zworka do resetu biosu obok baterii przestwić na około 2min , włozyć baterie i próbować załaczyć kompa.

jeżeli podniosłeś na FSB to niestety ale zegary wszystkich urządzeń w kompie zostały przetaktowane, co w efekcie skutecznie skraca ich żywotność , pozostaje jeszcze wszystkie urządzenia poodpinać , powyciągać i próbować kompa odpalić na minimum sprzetu ( grafika , pamięć)

Mam nadzieje że komp podłączony jest do gniazda z bolcem uziemiającym lub zerującym bo coś zadużo tych awarii , jeżeli jest zasilany z listwy zabezpieczającej , listwa ta również musi być podłaczona do gniazda z bolcem

moze zasilacz padl

Saletra podobny problem na płycie ECS’a miała moja znajoma. Komp wyłaczał jej sie po pół godziny - i objawy dalej takie jak u Ciebie. Okazało się, że sprzęt sie przegrzewał. odsawienie go dalej od sciany, zdjecie obudowy pomogło. No i trzeba było jeszcze poczyścić wszytskie wiatraki. Spróbuj może i u Ciebie pomoże.

Ale u niego komputer wogóle nie chce się włączyć. Ja miałem dość podobnie… Jak miałem przepaloną płytę głowną i procka :stuck_out_tongue:

bobasek_89.