PeCety dostaną swoje Wiiloty - Co o tym sądzicie?


(Łukasz14) #1

"Z pewnością jednym z magnesów przyciągających graczy do konsoli Nintendo, Wii, jest jej dość oryginalny kontroler - a raczej ich para - Wiilot oraz Nunchuck, które stanowią dość udany tandem, dodający smaczków zabawie z Wii. Dlaczego by więc podobnego pomysłu nie zaimplementować chociażby w PeCetach? Pytanie takie zadało sobie kierownictwo firmy Asustek Computer, po czym zaprezentowało swoją wizję kontrolerów podobnych do wspomnianego "wynalazku" Nintendo.

I tak dwa, bezprzewodowe kontrolery, korzystające z sensorów ruchu, nazwane Eee Stick, pojawią się na rynku już w połowie sierpnia. Niestety, początkowo będą one dostępne wyłącznie w zestawach z tanimi laptopami serii Eee PC oraz desktopowymi Eee Box. Sytuacja nieco poprawić się ma w przyszłym roku, kiedy to Asustek zamierza wprowadzić do sprzedaży pakiety gier (od 5 do 8) z dołączanymi do nich kontrolerami Eee Stick - sądząc jednak po cenach pakietów - od 66 do 82 USD - nie będą to raczej gry z górnej półki. Obecnie firma podpisała niewiele umów z deweloperami, którzy zaimplementują obsługę Eee Sticków w swoich grach, jednak kolejne rozmowy trwają, a na celowniku znajduje się m.in. Electronic Arts."

A tak to ma wyglądać w praktyce: wiipn6.th.jpg

Co o tym myślicie? Moim zdaniem może być to fajna zabawka, po co wydawać ok. 1000zł na Wii jak będzie mozna mieć ten wypasiony kontroler na PC'tach :wink:


(Mimlad) #2

Fajne :smiley:


(piotrekplay) #3

hmm była o tym już mowa od jakiegoś czasu - super sprawa.

Na Wii jest sporo ciekawych gier w które można grać tylko tym cudeńkiem... fajnie będzie pograć w bijatyki za pomocą tego "nunczaka" na przyszłych grach na PC


(Mimlad) #4

A efekty będą takie mniej więcej takie :arrow: http://www.playpc.pl/newsroom/artykul.asp?Artykul=108 :stuck_out_tongue:


(niezDarek) #5

tak tylko ciekawe jakie gry uciagnie Eee PC lub Eee Box chyba tylko te z przed dwóch, trzech lat :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:


(Żółta`Ciżemka) #6

Tak się zastanawiam czy wtedy przypadkiem Wii nie straci sensu? Bo pc to o wiele większa moc obliczeniowa niż Wii. Pewnie coś wymyślą, żeby tak nie było :smiley:

Ale jak to wyjdzie to na pewno kupię (chyba że się to okaże nieprzydatnym crapem)


(kwasna pikla) #7

"moc obliczeniowa" niema żadnego znaczenia bo najważniejsze są gry które będą korzystały z tego "wynalazku"