Peer guardian

(Grzeskowiak) #1

Jesli ktoś używa peer guardian niech podzieli się swoimi doswiadczeniami z tym programem.Czy jest wart zainteresowania,jak sie go instaluje itp.

Za wszelkie informacje na ten temat dziękuję. :slight_smile:

(squeet) #2

A zobacz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... r+guardian

Wszystko jak na tacy :slight_smile:

(123448) #3

mój kolega kiedyś używał tą aplikacje i powiedział że kiepsko się spisuje. ja osobiście jej nie użytkowałem. wole te do których mam zaufanie :wink:

(Grzeskowiak) #4

Gregor a są lepsze od peer guardian? Jeśli tak to jakie?

(squeet) #5

Jest to aplikacja, która blokuje syfy przemieszczające się po połączeniach wykorzystywanych przez programy p2p. Ponad to blokują parę innych instytucji... Jeśli ściągasz przez p2p , to ściągnij. Uzywałem i polecam... Już po chwili zobaczysz, ile rzeczy zablokował...

:arrow: PeerGuardian 2.0

Poczytaj link, który dałem wcześniej

(123448) #6

ad-aware

pest patrol

spy bot

(squeet) #7

Heh... Ten pierwszy działa jak ściana dla złych połączeń p2p , a te drugie skanują dysk i wywalają syfy... :expressionless:

To tak, jakbyś zamiast firewalla polecał antywirusa... Te aplikacje mają zupełnie inną rolę... PeerGuardian blokuje połączenia, a te co Ty podałeś Gregor10 , sprzątają syfy z dysku...

Polecam Ci tweens zainstalowanie PG , odpalenie programu p2p i zobacz, ile połączeń zostanie zablokowanych... Już po chwili...

(123448) #8

no tak, masz w zupełności racje z doborem danej aplikacji dla potrzeb np. ochorny plików pobieranych z sieci p2p a ogólnego bezpieczeństwa komputera.

(Grzeskowiak) #9

Sqeete a możesz mi powiedzieć jak go dobrze ustawić,bo zainstalowałam peer guardiana ale nie bardzo znam się na komputerach i nie wiem czy dobrze go ustawiłam.Jakbyś mógł to bardzo cię proszę napisz mi krok po kroku jak dobrze skonfigurować.Dziekuję :slight_smile:

(123448) #10

a możesz powiedzieć jakiej wersji programu używasz? i z jakimi programami do wymiany plików w sieci p2p ma ta aplikacja współpracować

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 12:07

tak więc po zainstalowaniu program sam blokuje nieprzewidziane przeszukania twoich zasobów. nie trzeba nic ustawiać. właściwie to nie ma zbytnio co :slight_smile:

(squeet) #11

Ustawienia:

Po instalacji robisz update wszystkich list. W ustawieniach programu klikasz, aby program uruchamiał się przy starcie. Ustawiasz check updates tylko dla list, odhaczasz program... Ustawiasz Allow HTTP...

(system) #12

I pojawia się:

14pw.jpg

(Grzeskowiak) #13

używam peer guardian 2 beta. Mam shaeraze.

I teraz w ustawieniach: protection Http is blocked, blocking 0 Ips.

A co ztym disable?

Settings-Auto update:peer guardian,list

Optimization-normal. Czy to dobre ustawienia?

(123448) #14

wydaje mi się że jest ok

to znaczy że w tym momencie żadna instytucja czy ktoś inny nie skanuje twoich zasobów by cie np. namierzyć czy coś.

(squeet) #15

nie, to oznacza że PG ma 0 numerów IP w bazie

Napisałem wyżej ustawienia...

Klikasz Allowed (prawy guzik na ikonce)

Na stronie głównej programu masz obok liczy IP guzik update. Wciśnij i zrób update...

Odznacz Peer Guardian

Dobre

Możesz zrobić screena głównego ekranu PG? Bo była jedna skopana wersja, tylko już nie pamiętam która...

(system) #16

Zastanawiam się co to jest główne okno.. :wink:

29ol.jpg

39vj.jpg

(Grzeskowiak) #17

a jak sie robi tego screena ? bo nie umiem

(squeet) #18

To jest ta dobra wersja, być może zła beta...

Zrób tak - ze spisu wyboru tych wszystkich list do zablokowania wybierz wszystkie (tam jest gobernment, p2p i inne)

Zrestartuj komputer, po czym klikasz Check updates

Byłem na tej stronie - zacinała się przez pewien czas, ale jest ok i myślę, że również Tobie powinno się udać...

tweens screena zrobił strumienianin - Ty masz tak samo więc tylko stosuj wskazówki :wink:

(system) #19

O to chodzi?

40ft.jpg

(squeet) #20

Przeinstaluj PG - wyrzuć jego katalog i zainstaluj ponownie...

Przy instalacji będziesz miał do wyboru listę, z której wybierasz blokowanie IP. Tam będzie chyba 6 pozycji. Zaznacz wszystkie.