Peer guardian

Jesli ktoś używa peer guardian niech podzieli się swoimi doswiadczeniami z tym programem.Czy jest wart zainteresowania,jak sie go instaluje itp.

Za wszelkie informacje na ten temat dziękuję. :slight_smile:

A zobacz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … r+guardian

Wszystko jak na tacy :slight_smile:

mój kolega kiedyś używał tą aplikacje i powiedział że kiepsko się spisuje. ja osobiście jej nie użytkowałem. wole te do których mam zaufanie :wink:

Gregor a są lepsze od peer guardian? Jeśli tak to jakie?

Jest to aplikacja, która blokuje syfy przemieszczające się po połączeniach wykorzystywanych przez programy p2p. Ponad to blokują parę innych instytucji… Jeśli ściągasz przez p2p , to ściągnij. Uzywałem i polecam… Już po chwili zobaczysz, ile rzeczy zablokował…

:arrow: PeerGuardian 2.0

Poczytaj link, który dałem wcześniej

ad-aware

pest patrol

spy bot

Heh… Ten pierwszy działa jak ściana dla złych połączeń p2p , a te drugie skanują dysk i wywalają syfy… :expressionless:

To tak, jakbyś zamiast firewalla polecał antywirusa… Te aplikacje mają zupełnie inną rolę… PeerGuardian blokuje połączenia, a te co Ty podałeś Gregor10 , sprzątają syfy z dysku…

Polecam Ci tweens zainstalowanie PG , odpalenie programu p2p i zobacz, ile połączeń zostanie zablokowanych… Już po chwili…

no tak, masz w zupełności racje z doborem danej aplikacji dla potrzeb np. ochorny plików pobieranych z sieci p2p a ogólnego bezpieczeństwa komputera.

Sqeete a możesz mi powiedzieć jak go dobrze ustawić,bo zainstalowałam peer guardiana ale nie bardzo znam się na komputerach i nie wiem czy dobrze go ustawiłam.Jakbyś mógł to bardzo cię proszę napisz mi krok po kroku jak dobrze skonfigurować.Dziekuję :slight_smile:

a możesz powiedzieć jakiej wersji programu używasz? i z jakimi programami do wymiany plików w sieci p2p ma ta aplikacja współpracować

Złączono Posta : 30.08.2005 (Wto) 12:07

tak więc po zainstalowaniu program sam blokuje nieprzewidziane przeszukania twoich zasobów. nie trzeba nic ustawiać. właściwie to nie ma zbytnio co :slight_smile:

Ustawienia:

Po instalacji robisz update wszystkich list. W ustawieniach programu klikasz, aby program uruchamiał się przy starcie. Ustawiasz check updates tylko dla list, odhaczasz program… Ustawiasz Allow HTTP

I pojawia się:

14pw.jpg

używam peer guardian 2 beta. Mam shaeraze.

I teraz w ustawieniach: protection Http is blocked, blocking 0 Ips.

A co ztym disable?

Settings-Auto update:peer guardian,list

Optimization-normal. Czy to dobre ustawienia?

wydaje mi się że jest ok

to znaczy że w tym momencie żadna instytucja czy ktoś inny nie skanuje twoich zasobów by cie np. namierzyć czy coś.

nie, to oznacza że PG ma 0 numerów IP w bazie

Napisałem wyżej ustawienia…

Klikasz Allowed (prawy guzik na ikonce)

Na stronie głównej programu masz obok liczy IP guzik update. Wciśnij i zrób update…

Odznacz Peer Guardian

Dobre

Możesz zrobić screena głównego ekranu PG? Bo była jedna skopana wersja, tylko już nie pamiętam która…

Zastanawiam się co to jest główne okno… :wink:

29ol.jpg

39vj.jpg

a jak sie robi tego screena ? bo nie umiem

To jest ta dobra wersja, być może zła beta…

Zrób tak - ze spisu wyboru tych wszystkich list do zablokowania wybierz wszystkie (tam jest gobernment, p2p i inne)

Zrestartuj komputer, po czym klikasz Check updates

Byłem na tej stronie - zacinała się przez pewien czas, ale jest ok i myślę, że również Tobie powinno się udać…

tweens screena zrobił strumienianin - Ty masz tak samo więc tylko stosuj wskazówki :wink:

O to chodzi?

40ft.jpg

Przeinstaluj PG - wyrzuć jego katalog i zainstaluj ponownie…

Przy instalacji będziesz miał do wyboru listę, z której wybierasz blokowanie IP. Tam będzie chyba 6 pozycji. Zaznacz wszystkie.