Pęknięty zawias w laptopie Lenovo R60 - co robić?


(Apocalyptiq) #1

Pękł mi jeden zawias przy laptopie Lenovo R60 (sama ta plastikowa część, to co łączy matryce z resztą laptopa :slight_smile: ). Zadzwoniłem do serwisu laptopów, to powiedzieli żeby kupić sobie taki zawias na allegro i samemu założyć. Tyle że na allegro żadnego takiego nie znalazłem ;/

Oto zdjęcie tego zawiasu:

Proszę o jakieś rady - gdzie ewentualnie można taką część dokupić, jak ją zmienić, albo czy może jakiś klej da rade to skleić? :slight_smile:


(Wojtek Moto) #2

Bardzo słabo wyszły Ci te poszukiwania - ja kilka przykładowych aukcji na Allegro znalazłem w 3 sekundy:

http://www.allegro.pl/item821184241_30_ ... 0_r61.html , http://www.allegro.pl/item821184202_65_ ... _14_1.html , http://allegro.pl/item820159293_nowy_or ... _r61e.html , ...

W razie czego szukaj też w zakończonych aukcjach i pisz do osób wystawiających dany zawias czy nie mają go jeszcze 'na stanie'.

Klejenie nie ma sensu - lepiej zmienić na nowy element.


(Apocalyptiq) #3

Dzięki ;o A wie ktoś może jak takie coś samemu założyć? :slight_smile:


(Wojtek Moto) #4

Tylko i wyłącznie z tym: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 64200.html -> http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc ... 749_02.pdf

Rozbierając sprzęt rób co jakiś czas zdjęcia tego co w środku, odkładaj odpowiednie śrubki w ustalonym porządku - to wszystko, żeby nie mieć problemów ze składaniem komputera (żeby nie zostać na koniec z 'niepotrzebnymi' śrubkami, żeby nie wkręcić się zbyt długą, nieodpowiednią dla danego miejsca śrubą, w płytę główną czy jakiś inny element komputera :P, itd.)


(Apocalyptiq) #5

Wow, dzięki!

A wiesz może jeszcze jak wyjąć te zaślepki na śrubki? takie kółka :slight_smile:


(system) #6

Na stronach IBM Lenovo są instrukcje serwisowe do t2* t4* itd, może do twojego też znajdziesz.


(Wojtek Moto) #7

Podważ je bardzo delikatnie igłą/nożem (nie rozrywając ich).

Przymocować je przy składaniu możesz nawet dwustronną taśmą klejącą ... (tak na wszelki wypadek).


(Apocalyptiq) #8

DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC! :smiley:

-- Dodane 29.11.2009 (N) 16:59 --

Operacja się udała, oto jak wyglądał laptop w czasie jej trwania http://img20.imageshack.us/img20/2605/p1010003rf.jpg :smiley:

Niestety na allegro nie mogłem znaleźć aukcji z tylko lewymi zawiasami, więc wziąłem obie - 93 zł ;/ Drogawo jak na taką część, no ale mam nadzieje że mi to odbije się na jakości :slight_smile: Nowe zawiasy chodzą super, laptop przeżył operacje, WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC WojtekJ! :slight_smile: