Pełna(?) wersja AMD CCC?

Witam

Kiedyś pobierałem sterowniki do Radeona 7700. Miałem wtedy też program CCC od AMD ale przy okazji on się zaktualizował na AMD CCC (wtedy było samo CCC chyba i o wiele mniej opcji).

Pojawiła mi się wtedy opcja podkręcania procka tzn taki pasek od 1Ghz do 3 z możliwością odblokowania w górę.

Instalowałem od nowa W7 bo były problemy i zauważyłem, że komp coś zamula wchodzę w informacje o systemie i pokazuje mi w procku 2.01Ghz, powinno być 3.00.

 

Wchodze więc w SpeedFana by zobaczyć czy się grzeje i dalej jest gorący tak jak było wcześniej.

I patrze coś ciekawego: dokładnie było 2.013Ghz chwile 2.09.

No więc coś się dzieje nie wiem jak to rozwiązać.

 

Jakieś pomysły?

 

 

Problemem może być zasilacz tak? iboxa mam 8letni. To, że daje złe napięcia z dużymi różnicami i to bardzo to juz wiem ale czemu procesor sam zwalnia.

sprawdź ten be guiet, jest na białej liście

a ze urzywałeś go przez 8 lat to co, po 20 nawet może nawalić

a czarna i biała lista to nie jest stronniczy wymysł jednego człowieka, wielu ludzi  zna to z doświadczenia

Mam jeszcze taki zasilacz:

 

Ale nie mieści się w obudowie:

http://i.imgur.com/AsYO6PF.jpg

załóż którykolwiek, i potem sprawdź różnicę

Jeszcze te napięcia:

http://i.imgur.com/2ch12Pq.png

 

 

Jeżeli okaże się, że to nie zasilacz, to płyta główna?

 

EDIT:

Ten zasilacz którego dałem fotke jest na czarnej liście - LC Power ale jednak muszę go sprawdzić przynajmniej do czasu gdy będę mógł wrzucić tego Be Quiet.

 

 

Zauważyłem też coś - jak przyśpieszam wiatrak na grafice to zmieniają się napięcia niektóre na + niektóre na - ale różnica jest niewielka.

sprawdź czy myszki działają pod innym kompem

 

wiem, pierwsze co robi się sprawdza

 

może myszki padają od zbyt dużego napięcia

 

to go sprawdź na co czekasz? te napięcia są z ibox’a?

 

czy padła płyta to nie ważne, masz złe napięcia, a to nie zależy od płyty

Nie nie działają. Przykład myszki z kompa brata działają u mnie.

Myszki które padły na moim kompie nie działają nigdzie.

 

Tylko, że nie wszystkie na kablu. 3 na USB i 2 na kablu padły.

 

Tak napięcia z iboxa.

Płyte już raz wymieniałem, któregoś dnia padła po wyjęciu okazało się, że jest spalona w niektórych miejscach się stopiła troche.

ale sprawdź zasilacz,

Człowieku ty wiesz co to multimetr ? Bierzesz nawet taki za 10zł i sprawdzasz napięcia pod obciążeniem, a nie wierzysz ślepo jakiemuś programowi.

Przywróć ustawienia bios do wartości domyślnych i sprawdź w biosie temperatury. Jeśli będzie ok to odpal jakiegoś benchmarka i obserwuj zmiany.

Niestety na innym zasilaczu niż Ibox komputer się nie włącza.

 

Robiłem tak, nic to nie daje.

masz padnięty zasilacz, a konkretnie 3 zasilacze, nie masz innej możliwości niż sprawdzić na np pożyczonym od kogoś albo poprostu kupić nowy

 

może oriętujesz się czy w twoim mieście jest jakiś serwis który robi diagnozę za darmo

Powiem tak. Ogólnie by mój komp się włączył to klikam start na obudowie - zapala się, wyłączam z prądu podłączam, start i tak do momentu gdy ruszy. Po prostu gaśnie po 1-3 sek i tylko kręcą się wiatraki.

Tak to wygląda za każdym razem. Kiedyś zdarzało się, że gasł - płyta była przypalona. Teraz rzadko bardzo.

 

Patrzałem jeszcze raz w bios i to wygląda tak:

Procek ma mieć napięcie 1.35 i ma tak mi pokazuje.

Temperatury pokazuje 36st i 55st C.

 

Może odłącze 2 monitor chociaż wątpie, że to ma jakikolwiek wpływ na to co sie dzieje. 

proc ma na 1 rdzeniu 1,35 na 2 rdzeniu ma 1,87, stąd te różnice temperatur, a że nie chce ruszyć to normalne, pewnie włączają się zabezpieczenia, a drugi monitor jak chcesz to odłącz, nic to nie zmieni