Pełno nowych podejrzanych procesów teoretycznie systemowych


(Marcingxp) #1

Witam. Często wchodzę w menadżer zadań w zakłdake procesy aby odciążyć trochę komputer. Ostatnio jednak pojawił o się pełno podejrzanych procesów. Zeskanowałem komputer AVG (ale możliwe że to było jeszcze przed pojawieniem sie tych procesów) i nic nie znalazło. Użyłem Skanera Online Noda32 i mi 3 wirusy znalazł o i usunęło z kwarantanny. Lecz dziwne procesy zostały. Są jakieś programy do analizowania i skanowania procesów komputera? Zamieszczam menadżer z procesami: http://imageshack.us/f/823/procesy.jpg/ (od razu mówię, że kiedys miałem dwa razy mniej procesów i proces svchost albo w ogóle nie występował albo pojedyńczo.


(goomish) #2

Wszystkie procesy, które pokazałeś na tym obrazku są bezpieczne. A właściwie, to dokładniej - nie są stricte wirusami czy innymi szkodnikami.

Co do procesów svchost.exe… To normalne, że jest ich kilka, kilkanaście. Co najwyżej możesz sprawdzić (np. programikiem sysinternals process explorer), czy są to “bezpieczne” usługi systemowe i czy na pewno ich działanie jest niezbędnie konieczne.


(Marcingxp) #3

No dobra. No ale jak można wytłumaczyć to, że ich przedtem nigdy nie było i że czuje, że komputer trochę bardziej przymula niż zwykle.


(stream) #4

Zapraszam do działu bezpieczeństwo, wcześniej czytając temat http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Marcingxp) #5

Ojj, przepraszam bardzo. Nie zauważyłem tego działu. Już robię nowy.