Pen Drive

Mam zamiar kupić pen drive’a i się zastanawiam jaki kupić czy Actina czy Kingston. Doradźcie co mam kupić :smiley:

a to zależy od ceny i pojemności i czy na USB 2.0 czy 1.1 wybierz tańszy (o tej samej pojemności ) na 2.0

czyli ten A… z resztą rok gwarancji :stuck_out_tongue:

Actina jest na USB 2.0 i kosztuje 92zł a Kingston jest też na USB 2.0 i kosztuje 105zł

racja spójrz też na gwarancje i renome sklepu chociaż pendrive powinien być bezawaryjny to mogą być problemy z wykrywaniem(uszkodzony jak jest) wtedy tylko wymiana

Oba mają gwarancję na 1 rok. A sklepy też nie są najgorsze.

kup sobie kingstona ma szybszy transfer ( mowa tu o Kingstonie HIgh speed ) jest o 15 % sazybszy w zapisywaniu niz Actina .poza tym na 2 letnia gwarancje ( na 80% ze tak ) actina ma na rok

<>

tu już nie mowa o takiej prędkości 15% różnicy to nie dużo a różnica 13zł to koszt wysyłki więc nie wiem czy warto aż tak patrzeć na to jeśli ich pojemność nie jest większa niż 128mb bo to naprawdę mało istotne lepiej wziąć pod uwagę bezawaryjność

Ale musisz pamietac ze kingstone Kingstonowi nierówny bo sa 3 serie, ja jestem posiadaczem Kingoste Data Traveler II Plus, transper 9 zapisa, 18 odczyt. W kazdym razie gwarancja jest na 5 lat. Kingstone to marka.

Actiny bym niekupował, czasem gdy testowalem inne pendrivy niz Kingstone na niektórych kompach (WIN XP) te inne pendrive po prostu nierouszały poki niewsadzilo sie plytki ze sterami i zainstalwowalo sterów. A KINGSTONE ?? prawie wszedzie bez problemu startuje. W winie wykrywa go jako Kingstione DAta Travele II+ a nie użądzenie magazynujące :smiley: :smiley:

za niecałe 100 zł mozna kupic kingstona o pojemnosci 256 MB

zdecydowani kingston - warto kupić coś markowego z wyrobioną opinią, nie warto sugerować się ceną w tym wypadku, gdyż jest ona znikoma :slight_smile:

kingston lepszy! !!

i tu jest pokazane działanie monopolistyczne ale jednak jest w tym trochę racji bo Kingstone co prawda to dobra marka ale wszystko zależy od modelu.

Poza tym nie wypowiadajcie się o Pendrive’ach Actiny jeśli ich nie używaliście ja miałem z nimi styczność i są OK ale wybór należy do ciebie michu

powiem tak : pendrak Actiny jest ok ja nic nie mam przeciwko niemu , jedank wszystkie argumenty działaja na korzysc kingstona

  1. marka

  2. gwarancja dłuższa niz u Actiny

  3. szybsza predkosc zarowno odczytu jak i zapisu

  4. estetyczniejszy wyglad

  5. w niektorych kompach nie sa wykrywane pendraki Actiny (na kingstonach nie ma problemu << instaluja sie bez softu nawet na linuxach )

P.s mam pendraki Actiny 128 megowy i 256MB kingstona

wniosek ( brałbym kingstona)

Ale jest tak Kingstona podłączałem jak miałem od koleżanki ona ma 256 Mb i nie wykryło go na Winie 98… a mi chodzi tylko o przenoszenie danych…

na windzie 98 powinno sie instalowac stery do wszystkiego co jest na usb

zapewniam ciebie ze z actina tez by miał problem

No tak ale je mówie to tym co wyżej pisali, że Kingston na wszystkim chodzi…

Acha i niektórzy mówią, że Actina jest bardzo słaba, chodzi tu o wytrzymałość. Że ten plastik, z którego jest wykonana jest słaby…

tu widać że masz mało odwagi eksperymentować i sprawdzić równie dobrą markę bo nie słyszałem o niej złych opini

nie porównuj pendrive’ów o dwóch różnych pojemnościach a poza tym nie wiem jaki model masz może z Actiny masz trochę starszy a Kingstone’a nowszy i stąd różnica w opinii

No to teraz już nie wiem co począć. Wybiore Actinę. Wyrobie sobie o niej zdanie, jeśli się zepsuje wezmę Kingstona…

i wtedy podzielisz się z nami opinią a do odważnych świat należy jeśli się czegoś nie spróbuje to się nie wie tylko jak bierzesz to bierz model z dobrą opinią i w miare nowy