Pendrive 8 Gb do 60 zł

(Michal7up) #1

Chciałbym kupić takiego pendriva. Zależy mi na:

• aby nie był awaryjny,

• miał przyzwoitą prędkość (zapis i odczyt),

• żeby wraz z użytkowaniem (formatowaniem) prędkości były na poziomie z dnia zakupu,

• nie musi mieć dołączonego oprogramowania producenta,

• nie jestem zwolennikiem wysuwanych wtyczek.

Jakieś typy:

A) GOODDRIVE EDGE 8 GB (pozytywna recka, wyjątek czy reguła :?: )

B) KINGSTON DataTraveler 100 8GB (czytałem kilka opinii o awaryjności ? )

C) SANDISK CRUZER slice 8GB

D) GOODDRIVE TWISTER 8 GB (allegro)

Nie ograniczam się tylko do tych co podałem. Czekam na opinie i Wasze propozycje. :smiley:

(Gural7) #2

Awaryjny ? ,hmm ,powiem ci pendrive 8 GB kupiłem od Kingstona i nie nażekam,systemy z pendrive instalują się przyzwoicie,w tej cenie nie masz co wymagać ,jak chcesz mieć dobre transfery to kup coś od OCZ,robi bardzo szybkie pendrivy.

(Maniek22 1991) #3

pendive jak pendrive nie jest to dysk twardy tylko małe urządzenie do przenoszenia danych(nie ma co wymagać od tego np. zapis 100mb/s);p

awaryjność pendrive'a ? pierwsze słyszę.. kopiujesz/usuwasz i tak w kółko(1 na milion może się jakiś słaby trafić) bierz taki jak ci się podoba;p

Ja bym brał A albo C (wygląd) .. Resztą się nie różnią..

a i nie patrz na takie coś że w opisie jednego jest zapis 10mb/s a w drugim 25mb/s, bo te 25 to jest max. i prawdopodobnie nigdy tego nie osiągniesz; P

(dark__jedi) #4

Zastanów się zanim coś napiszesz.

Człowiek chce wydać pieniądze na coś porządnego więc nie ma co bagatelizować samego zakupu - typu co będzie to będzie. Transfery przy zapisie mają jak najbardziej duże znaczenie. Zwłaszcza zapis. Warto podeprzeć się wynikiem np. z ATTO bo jest w miarę wiarygodny. Kupuj pena z szybkim zapisem, bo od mniej więcej 8GB-owe kości ponieważ kopiowanie w przypadku dużej ilości danych zajmuje sporo czasu.

Ja mam OCZ 8GB i jest szybki.

Uważaj na podróbki na allegro. Nie daj się skusić na niską cenę. Dobra 8-emka musi swoje kosztować.

(Gural7) #5

W temacie masz pendive 8 Gb do 60 zł,więc chyba troche nie za bardzo z tą końcówką,gdyby ten temat był o szybkości pendrivów 8 gb ,twój post był by strzałem w 10 ,bo prawde biadolisz ale tu mowa o pendrive za 60 zł,a to jest cena wejściowa za pendrive 8 GB firmy jakiejś tam,więc nie ma co się na niezłe transfery nastawiać za tą cene.

(Freeq52) #6

Przepraszam Cię bardzo, ale co Ty chcesz kupić "porządnego" za 60zł? Gdyby powiedział, że ma grubo ponad 100zł, można by mu radzić, a tak za 60zł nie odczuje praktycznie żadnej różnicy czy weźmie X czy Y. I w tym przypadku jest tak jak maniek_ea mówi - wybierz firmę, którą lubisz i kolorek i tyle. Specyfikacje poszczególnych penów do ceny 60zł, praktycznie niczym się nie różnią - chyba, że trafisz "na okazję", ale z tym to trzeba uważać...

(Maniek22 1991) #7

dark__jedi

zauważyłeś może temat?? Cena do 60zł..

Pliki np. ISO, AVI itp. na wymienionych pendriveach np. te 700-1000mb ile może się kopiować max. 2-3min.

Moim zdaniem to nie jest wieczność, więc sprzęt w tej cenie spokojnie ci wystarczy..

Jeżeli chodzi o kopiowanie katalogu np. gry (z plikami exe,dll,itp.) może zająć dużo czasu(nawet na dysku twardym) wtedy przepuszczamy np. w programie WinRar (bez kompresji) i jako jeden plik równie szybko się wgra jak film;p

Więc jeżeli nie masz dużo kasy to kupuj śmiało pena za 60zł.. No chyba że wolisz zaoszczędzić 2min kopiowania to kup pena za 100-150zł (a może dołożyć 50zł na dysk przenośny) ..

(Tranksene) #8

Dla mnie najlepszy jest OCZ ale on jestdroższy. Ale dodaj jeszcze 7 zł. i Kingston 8GB USB 2.0 DT100 DataTraveler Capless.