Pendrive 8 Gb do 60 zł

Chciałbym kupić takiego pendriva. Zależy mi na:

  • aby nie był awaryjny,

  • miał przyzwoitą prędkość (zapis i odczyt),

  • żeby wraz z użytkowaniem (formatowaniem) prędkości były na poziomie z dnia zakupu,

  • nie musi mieć dołączonego oprogramowania producenta,

  • nie jestem zwolennikiem wysuwanych wtyczek.

Jakieś typy:

A) GOODDRIVE EDGE 8 GB (pozytywna recka, wyjątek czy reguła :?: )

B) KINGSTON DataTraveler 100 8GB (czytałem kilka opinii o awaryjności ? )

C) SANDISK CRUZER slice 8GB

D) GOODDRIVE TWISTER 8 GB (allegro)

Nie ograniczam się tylko do tych co podałem. Czekam na opinie i Wasze propozycje. :smiley:

Awaryjny ? ,hmm ,powiem ci pendrive 8 GB kupiłem od Kingstona i nie nażekam,systemy z pendrive instalują się przyzwoicie,w tej cenie nie masz co wymagać ,jak chcesz mieć dobre transfery to kup coś od OCZ,robi bardzo szybkie pendrivy.

pendive jak pendrive nie jest to dysk twardy tylko małe urządzenie do przenoszenia danych(nie ma co wymagać od tego np. zapis 100mb/s);p

awaryjność pendrive’a ? pierwsze słyszę… kopiujesz/usuwasz i tak w kółko(1 na milion może się jakiś słaby trafić) bierz taki jak ci się podoba;p

Ja bym brał A albo C (wygląd) … Resztą się nie różnią…

a i nie patrz na takie coś że w opisie jednego jest zapis 10mb/s a w drugim 25mb/s, bo te 25 to jest max. i prawdopodobnie nigdy tego nie osiągniesz; P

Zastanów się zanim coś napiszesz.

Człowiek chce wydać pieniądze na coś porządnego więc nie ma co bagatelizować samego zakupu - typu co będzie to będzie. Transfery przy zapisie mają jak najbardziej duże znaczenie. Zwłaszcza zapis. Warto podeprzeć się wynikiem np. z ATTO bo jest w miarę wiarygodny. Kupuj pena z szybkim zapisem, bo od mniej więcej 8GB-owe kości ponieważ kopiowanie w przypadku dużej ilości danych zajmuje sporo czasu.

Ja mam OCZ 8GB i jest szybki.

Uważaj na podróbki na allegro. Nie daj się skusić na niską cenę. Dobra 8-emka musi swoje kosztować.

W temacie masz pendive 8 Gb do 60 zł,więc chyba troche nie za bardzo z tą końcówką,gdyby ten temat był o szybkości pendrivów 8 gb ,twój post był by strzałem w 10 ,bo prawde biadolisz ale tu mowa o pendrive za 60 zł,a to jest cena wejściowa za pendrive 8 GB firmy jakiejś tam,więc nie ma co się na niezłe transfery nastawiać za tą cene.

Przepraszam Cię bardzo, ale co Ty chcesz kupić “porządnego” za 60zł? Gdyby powiedział, że ma grubo ponad 100zł, można by mu radzić, a tak za 60zł nie odczuje praktycznie żadnej różnicy czy weźmie X czy Y. I w tym przypadku jest tak jak maniek_ea mówi - wybierz firmę, którą lubisz i kolorek i tyle. Specyfikacje poszczególnych penów do ceny 60zł, praktycznie niczym się nie różnią - chyba, że trafisz “na okazję”, ale z tym to trzeba uważać…

dark__jedi

zauważyłeś może temat?? Cena do 60zł…

Pliki np. ISO, AVI itp. na wymienionych pendriveach np. te 700-1000mb ile może się kopiować max. 2-3min.

Moim zdaniem to nie jest wieczność, więc sprzęt w tej cenie spokojnie ci wystarczy…

Jeżeli chodzi o kopiowanie katalogu np. gry (z plikami exe,dll,itp.) może zająć dużo czasu(nawet na dysku twardym) wtedy przepuszczamy np. w programie WinRar (bez kompresji) i jako jeden plik równie szybko się wgra jak film;p

Więc jeżeli nie masz dużo kasy to kupuj śmiało pena za 60zł… No chyba że wolisz zaoszczędzić 2min kopiowania to kup pena za 100-150zł (a może dołożyć 50zł na dysk przenośny) …

Dla mnie najlepszy jest OCZ ale on jestdroższy. Ale dodaj jeszcze 7 zł. i Kingston 8GB USB 2.0 DT100 DataTraveler Capless.