Pendrive 8 gb nie wrzuca pliku 4 gb Czemu?

(system) #1

mam pendrive patriot xt ktory ma 8 gb i jak chce wrzucić plik np 4 lub 6 gb to pisze że dysk jest pełny a na nim nic nie ma ; / troche dziwne bo czasem wejdzie plik 7 gb a czasem 4 nie wejdzie ? co może być przyczyną ?

(skrzek) #2

zmień system plików na NTFS, elbo (chyba) exFAT - przez formatowanie.

sam FAT ma ograniczenie max. wielkości pliku właśnie do 4GB.

(Johny) #3

Jeśli to jest pojedyńczy plik,to mój poprzednik ma racje,FAT32 to stary 32 bitowy system plików,NTFS jest 64 bitowy,czy ten plik da się spakować np. zipem i jaki on ma potem rozmiar.

(suchmen) #4

Zgadza się - exfat lub ntfs zostają bo fat 32 w teorii do 4gb działa jeśli chodzi o pojedyncze pliki

(Barteek 967) #5

Nie trzeba nic spakować, wystarczy zformatować tego pendrive w NTFS.

(Longhorn2009) #6

Aby pendrive dało się sformatować w NTFS musisz skorzystać z porad z tej stronki http://webme.pl/Jak-sformatowa-pendrive ... t1982.html

Pamiętaj, że jeśli sformatujesz go w systemie NTFS to nie bedzie go można użyć m.in. w odtwarzaczach DVD i w komputerach z systemem Windows 98/ME i podobnym.

(Kuczkowiak) #7

A słyszał kolega o programie '' Diskinternals NTFS Reader''

(Longhorn2009) #8

Możliwe że da się to jakoś ominąć, aby starsze systemy obsługiwały NTFS, ale standardowo nie obsługują NTFS i o to mi chodziło.

(Kuczkowiak) #9

Ja wiem o co Ci chodziło i masz w zupełności racje , mi chodzi tylko że można użyć tego programu na starszych systemach i bez problemu będziemy mieli dostęp do dysków które są w systemie plików NTFS