Pendrive a modem ADU 635 WA

Od niedawna mam modem ADU 635 WA. Gdy modem podłączony jest do komputera (obojętne czy do stacjonarnego z Vistą czy laptopa z XP) żadna pamięć przenośna nie działa. Komputer po prostu nie znajduje dysku wymiennego szuka go i szuka aż program “mój komputer” zawiesza się. W momencie wyciągnięcia z potu USB modemu komputer natychmiast znajduje każdą pamięć przenośną jaką wsadzę do USB. Gdy dołożę modem- znowu nic. Mało tego. Gdy odłączę pamięć przenośną modem też zaczyna działać pokazuje aktywne połączenie, dobry zasięg ale żadnej ze stron internetowych nie da się otworzyć. Aby modem działał jak należy muszę zrestartować komputer. W pomocy technicznej Orange nie wiedzą co robić.

Problem tkwi w napięciu portu USB. Mam podobny problem z dyskiem WD passport. Jak podłącze dysk i pendrive w porty obok siebie, jedno z dwóch nigdy niedziała poprawnie. Na płycie głównej porty USB są łączone w parach i i mają wspólne stałe napięcie. Niestety niektóre urządzenia potrzebują większosci z tego napięcia i wtedy drugi port staje sie bezużyteczny. Rozwiązanie to podłączenie urządzenia w inny port albo zakup aktywnego Hub’a USB.

Od rana drążę problem. Ustaliłam, że gdy zablokuję na stałe połączenie na wolniejsze: UMTS/HSDPA lub GSM to wszystko jest OK i zarówno modem jak i każda inna pamięć działa. Przy połączeniu CDMA komputer nie widzi pamięci ani nawet dołączanego do USB sprzęciku z podpisem elektronicznym. A przecież muszę mieć podłączony zarówno internet jak i podpis. Jednocześnie. Całe szczęście, że działa na tym wolniejszym połączeniu. Dzięki za radę. Spróbuję. Na innym forum radzono mi odłączyć baterię i wpiąć do sieci.

Jak już to prądu, bo napięcie na USB jest stałe i wynosi 5V. Rozwiązaniem w takim wypadku może być HUB USB z zasilaniem zewnętrznym.